Fatma Aras'ın 'Ağrılı Beklemeler' Şiir Kitabı

Birçok yazdığı şiiri türkülere konu olan Şair Fatma Aras'ın, uzun süredir beklenilen 'Ağrılı Beklemeler' isimli şiir kitabı çıktı.

  • 831
Fatma Aras'ın 'Ağrılı Beklemeler' Şiir Kitabı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Şair Fatma Aras’ın “Ağrılı Beklemeler” isimli şiir kitabı İzmir Etki/Dize yayınları tarafından yayınlandı. Kastamonu’ya ilk kez gelen Şair Fatma Aras’ın bu yıl içerisinde “Turna Ağıtı-Hayata Mektuplar” (Mühür Yayınları) kitabından sonra “Ağrılı Beklemeler” isimli şiir kitabı ikinci kitabı oldu.

2008 yılında Etki/Dize Yayınları tarafından ilk kitabı olan “Saklıyım” ile büyük bir beğeni kazanan Şair Fatma Aras’ın şiirleri, şarkı sözü haline getirilmesinin yanı sıra birçok yurtiçi ve yurtdışı dergilerde yayınlandı.

Fatma Aras’ın, doğup büyüdüğü coğrafyanın mayasıyla oluşturduğu kitaplarında yer alan hece vezinli şiirleri, birçok ozan tarafından bestelendi. Şair Fatma Aras, 4’üncü şiir kitabı olan “Ağrılı Beklemeler” yine insan ve insandan yana olan şiirleri kaleme aldı. Ağrılı Beklemeler kitabında aşk, özlem, kardeşlik ve ayrılık kokulu şiirleri işleyen Fatma Aras, 1954 yılında Iğdır’da dünyaya geldi ve İzmir’de hayatını sürdürüyor. Şair Fatma Aras, 2012 yılında ‘Göğü Azalan Kuşlar’ isimli şiir kitabı, yine 2012 yılında Karşıyaka Belediyesi Homeros Edebiyat Ödülleri Metin Eloğlu adına düzenlenen yarışmada 3. Ödülünü almaya hak kazandı. Birçok dergide şiirleri yayımlanan Aras’ın Almanya’da ve İspanya’da da yazdığı şiirleri dergilerde yayınlandı.

Yazdığı şiirlerle her kesimden insanın büyük beğenisini kazanan Fatma Aras’ın birçok şiiri, türkülere ve şarkılara da konu oldu.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)