Festivale Özel Fotoğraf Yarışması

İnebolu Belediyesi, 6. Uluslararası İnebolu Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali kapsamında özel fotoğraf yarışması düzenleyecek.

  • 509
Festivale Özel Fotoğraf Yarışması
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Doğa, tarih, kültür ve turizm potansiyeline sahip İnebolu’nun tarihsel, kültürel ve doğal güzelliklerini en iyi şekilde Türkiye’ye ve dünyaya fotoğraf sanatının etkili görselliği ile tanıtmak, korumak ve gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacı doğrultusunda İnebolu Belediyesi, 20-26 Temmuz 2015 tarihleri arasında Foto Maraton yapılacak.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonunca (TFSF) 2015/074 numarayla onaylı Foto Maraton yarışmasının konusu, İnebolu ilçesi sınırları içerisindeki tarihi değerler, özgün mimari, tabiat, kültürel ve turizm değerlerini kapsayacak.

İnebolu Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından 20 Temmuz 2015 saat 09.00’dan itibaren Foto Maratona başvurular kabul edilecek. Yarışmaya son katılım tarihi 25 Temmuz 2015 saat 17.00 olarak belirlendi. Fotoğrafların son teslim tarihi ise, 26 Temmuz 2015 saat 18.00 oldu. Sonuçların açıklanması ve ödül töreni de, festivalin 3. akşamı olan 26 Temmuz 2015 Pazar günü saat 21.00’da gerçekleştirilecek.

İnebolu Belediyesi, İnebolu Uluslararası Heyamola Deniz Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali Foto Maratonu’na katılacak fotoğrafların 20-26 Temmuz 2015 tarihleri arasında çekilmiş olması isteniyor.

TFSF temsilcisi gözetiminde seçici kurulla beraber gerçekleştirilecek değerlendirme neticesinde birincilik ödülü 2 bin TL, ikincilik ödülü bin TL, üçüncülük ödülü 750 TL, Festival Özel Ödülü 250 TL, sergileme (en fazla 30 adet) 100 TL, satın alma (İnebolu Belediyesinin uygun gördüğü sayıda) 100 TL olarak belirlendi.

Yarışma, seçici kurul, TFSF temsilcisi ve onların birinci derece yakınları dışında, kayıt yaptıran tüm amatör veya profesyonel katılımcılara açık olacak. Ödül alan ve sergilemeye layık görülen yarışmacılar ve fotoğrafları İnebolu Belediyesinin www.inebolu.bel.tr ve TFSF’nin www.tfsf.org.tr web sayfasında yayınlanarak ilan edilecek.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)