Google'dan Bahar Temizliği

Teknoloji devi Google, bir zamanlar kullanıcıların en çok kullandığı servislerinden olan Google Reader'ı kapatacağını resmi bloğundan yaptığı açıklama ile duyurdu.

  • 514
Google'dan Bahar Temizliği
TAKİP ET Google News ile Takip Et

GOOGLE’DAN BAHAR TEMİZLİĞİ

Teknoloji devi Google, bir zamanlar kullanıcıların en çok kullandığı servislerinden olan Google Reader'ı kapatacağını resmi bloğundan yaptığı açıklama ile duyurdu. Kendi tabiriyle bahar temizliği yapan Google, 1 Temmuz 2013 tarihi ile bu servisi sonlandıracağını belirtti. 
Google Reader'ın yanında Apps Script, CalDav API, Google Building Maker, Google Cloud Connect, Google Reader, Google Voice App for Blackberry, Search API for Shopping ve Snapseed Desktop servislerine de son vereceğini duyuran şirket, enerjisini diğer mevcut servislerine odaklamayı planlıyor.

GOOGLE READER ALTERNATİFLERİ NELERDİR?
Google Reader kullanan internet kullanıcılarının artık yeni alternatiflere yönelmesi bekleniyor. iPhone, iPad gibi cihazlarda Reeder ismi verilen uygulama bu işlevi görebilirken, diğer alternatif uygulamalar şu şekilde:
Feedly - Ücretsiz olan uygulama iOS, Android ve Web üzerinden çalışabiliyor. Bir RSS okuyucudan daha fazlası olan uygulama dilediğiniz içerikleri saklayabiliyor ve sosyal medyada paylaşabiliyor.
Taptu - Ücretsiz olan uygulama iOS, Android ve Web üzerinden çalışabiliyor. Spesifik arama parametreleri ile dikkat çekiyor.
Pulse - Ücretsiz olan uygulama iOS, Android ve Web üzerinden çalışabiliyor. Kullanışlı arayüzü ile dikkat çekiyor.
Flipboard - Web desteği olmayan ücretsiz uygulama iOS ve Android için destek sağlıyor.