Suriye'deki tutuklu kadın ve çocuklar için destek çağrısı

Çankırı, Samsun, Kastamonu ve Çorum'da vatandaşlar, Suriye hapishanelerindeki kadın ve çocukların özgürlüklerine kavuşmaları için bir araya geldi.

Suriye'deki tutuklu kadın ve çocuklar için destek çağrısı

Çankırı, Samsun, Kastamonu ve Çorum'da vatandaşlar, Suriye'de kadın ve çocukların hapishanelerde bulunmasına tepki gösterdi.

Kastamonu İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu, Nasrullah Meydanı'nda yaptığı açıklamada, dünyadaki her ferdi merhamete davet ettiklerini söyledi.

Suriye rejiminin hapishanelerindeki cesur ve onurlu kadınlara seslendiklerini dile getiren Dağdelenoğlu, "Sesimizin ulaştığını biliyoruz. Buradayız ve özgürlüğünüz için bütün gücümüzle hep beraber çalışıyoruz." ifadesini kullandı.

Mazlumun mazlumiyetine ve zalimin zulmüne şahitlik ettiklerini anlatan Dağdelenoğlu, şunları kaydetti:

"Sadece ve sadece adaletten yana, mazlumdan yana tavır alıyoruz. Biliyoruz ki bu aynı zamanda insanoğlunun geleceğine ve bugün zulmeden zalimlerin masum çocuklarına dahi insani sorumluluğumuzdur. Suriye zindanlarındaki son kadın ve çocuk özgür oluncaya dek ayaktayız."

Programa Belediye Başkanı Tahsin Babaş ile vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 18:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
BarokTurk
BarokTurk - 3 ay Önce

Dünya alem biliyor desteklediğiniz azgın siyasal islâmcı güruhun suriyeli kadınlara yapmış olduğu işkence ve tecavüzleri.

BarokTurk
BarokTurk - 3 ay Önce

Suriyeli kadınlara tecavüz ve işkence edenler,bizzat desteklediğiniz siyasal islâmcı azgın güruhtur.Yavuz hırsız ev sahibini bastırır.

SIRADAKİ HABER

banner266