Hayri Kozakçıoğlu, son yolcuğuna uğurlandı

Sarıyer'deki evinde ölü bulunan eski vali Hayri Kozakçıoğlu, son yolcuğuna uğurlandı.

  • 691
Hayri Kozakçıoğlu, son yolcuğuna uğurlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hayri Kozakçıoğlu, son yolcuğuna uğurlandı

Sarıyer’deki evinde ölü bulunan eski vali Hayri Kozakçıoğlu, son yolcuğuna uğurlandı.

Hayri Kozakçıoğlu’nun cenazesi, İstanbul Valiliği’nde yapılan törenin ardından Teşvikiye Camii’ne getirildi. Burada düzenlenen törene Kozakçıoğlu’nun eşi Sabire Kozakçıoğlu, kızları ve oğlu ile eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, AK Parti İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, sanatçılar Selami Şahin ve Nuri Sesigüzel ile çok sayıda siyasetçi ve Kozakçıoğlu’nun yakınları katıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu, Kozakçıoğlu ile birlikte çalıştıklarını ifade ederek, “Hepimizin başı sağ olsun. Rahmetli mesai arkadaşımdı. Birlikte çalıştık, ben ilk bakanlığım döneminde kendisi de ilk OHAL Valisi olarak görev yapıyordu. Birlikte çok mesaimiz oldu, değerli bir arkadaşımız ve devlet adamıydı. Çalışkan, işini yapmanın gayreti içinde olan bir arkadaşımızdı. Böyle bir şey beklemiyorduk. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

“PSİKOLOJİK PROBLEMİ YOKTU”

Kozakçıoğlu’nun eşi Sabire Kozakçıoğlu ise cenaze töreni boyunca gözyaşı döktü. Basın mensuplarının soruları üzerine kızı Meral Kozakçıoğlu bir açıklama yaptı. Kozakçıoğlu, “Herhangi bir psikolojik, ya da fizyolojik problemi yoktu. Sağlığı yerindeydi. Herhangi bir şeyi yoktu. Biz de ne olduğunu bilmiyoruz aslında. Bizim için de şok oldu. Yapılacak bir şey yok şu anda. Hepimizin duaları onunla. Her şey son derece normaldi. Herhangi bir sorun, problem yoktu” diye konuştu.

Gözyaşları içinde kısa bir açıklama yapan Sabire Kozakçıoğlu da, “Sağlıklı bir insandı” demekle yetindi.

Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Hayri Kozakçıoğlu’nun cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı’na götürüldü ve burada defnedildi.