Hürriyet Ankara artık bir Taşköprülüye emanet!

Hürriyet Ankara Büro, artık Taşköprülü hemşehrimiz Fatih Tekeci'ye emanet.

  • 1796
Hürriyet Ankara artık bir Taşköprülüye emanet!

Hürriyet Ankara Büro’daki yapılanma süreci tüm hızıyla devam ediyor. En etkili bölge eklerinden biri olan Hürriyet Ankara Büro, artık Taşköprülü hemşehrimiz Fatih Tekeci’ye emanet.

Hürriyet Gazetesi’nin Ankara’daki tecrübeli isimlerinden biri olan Deniz Gürel’in, kısa süre önce TV 100’ün de bünyesinde bulunduğu 3N Medya Ankara Medya Grup Başkanlığı görevine getirilmesi sonrası, Hürriyet Ankara Bürosu’nda neler olacağı da merak konusuydu. Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Ankara’da en çok okunan ve takip edilen Hürriyet Ankara ekinin başına, özellikle de ‘Burada Okur Yazar’ adlı okur köşesiyle vatandaş gazeteciliğinin yaşatılmasını sağlayan Fatih Tekeci’yi getirdi.

Hemşehrimiz Fatih Tekeci kimdir?

1985 yılında Kastamonu Taşköprü ilçesinde doğdu. Taşköprü Dereköy’den. Lise eğitimini Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesinde tamamladı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu.

Mesleğe ilk olarak 2009’da Kastamonu Gazetesi’nde stajyer olarak başladı ve aynı dönemde Taşköprü Haber için de köşe yazıları yazdı. Taşköprü Haber Genel Yayın Koordinatörü ve İhlas Haber Ajansı Muhabiri Akif Doğan ile birlikte 16 yıl aradan sonra Taşköprü’de gazete çıkardı.

Askerlik görevinin ardından 2010’da Hürriyet Ankara’da stajyer olarak göreve başladı, ilk kadrosunu Doğan Haber Ajansı’nın Antalya Bürosu’nda aldı. 2011’de muhabir olarak başladığı Hürriyet Ankara bürosunda 2013’ten itibaren editör olarak devam etti.

Gazetecilik mesleğinin yanı sıra 2016 ve 2017 yıllarında TRT Ankara Radyosu’nda sabah programı sundu.

Fatih Tekeci, Dilek Aydın Tekeci ile evlidir.