'İlimiz sağlıkta örnek illerden biri olacak'

AK Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci, 'İlimizin sağlıkta ülkemizin örnek illerinden biri olacağını değerlendiriyoruz.' dedi.

  • 1160
'İlimiz sağlıkta örnek illerden biri olacak'

AK Parti Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ı ziyaret ederek sürmekte olan ve hazırlanan projeler hakkında bilgi aldı.

Milletvekili Ekmekci sonrasında da Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Topal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kasım Yenigün ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Güler ile birlikte tıp fakültesi yerleşkesinde incelemede bulundu.

Milletvekili Ekmekci ziyareti sonrasında şu açıklamada bulundu:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı olarak ifade ettiği süreçte Kastamonu’daki öncelikli konularımızın başında sağlık ve eğitim geliyor. Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi öncelikli bu iki alanımızı tam anlamıyla bünyesinde buluşturuyor. Bu amaçla Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Ahmet Hamdi Topal’ı ziyaret ettim. Üniversitemizin halihazırda sürmekte olan ve hazırlığında oldukları projeleri konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Görüşmemizin ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Kasım Yenigün ve Kastamonu Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Osman Güler ile birlikte tıp fakültesi yerleşkemizde incelemede bulunduk. Sürmekte olan inşaatları ve hastane binasının son durumunu yerinde değerlendirdik. Üniversitemiz Kastamonu sağlık sisteminin temel paydaşlarından biri. İlimizin sağlık altyapısını bütüncül bakış açısı ile değerlendiriyoruz. 20 ilçemizdeki sağlık kuruluşlarının topyekûn ivme kazanmalarıyla ilimizin sağlıkta ülkemizin örnek illerinden biri olacağını değerlendiriyoruz. Amiral gemimiz tıp fakültemizin tüm birimleri ile hayata geçmesi bu açıdan büyük önem taşıyor. Üniversite yönetimimiz ile ortak akılda buluşarak önümüzdeki süreçte ilimiz adına çok hayırlı bir sonuçlara ulaşacağımıza inancımız tam. Türkiye Yüzyılı’nda Kastamonu sağlıkta büyük atılım sağlayacak. İstişare ve imece ile bu başarıya tüm paydaşlarla birlikte imza atacağız."