Karabük'te orman yangını

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde çıkan orman yangınında 5 hektarlık alan zarar gördü.

  • 1127
Karabük'te orman yangını
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edinilen bilgiye göre, Safranbolu ilçesine bağlı Yolbaşı köyünün girişinde henüz belirlenemeyen bir nedenle örtü yangını çıktı. Rüzgarında etkisi ile hızla yayılan örtü yangını ormanlık alana sıçradı. Köylülerin bilgi vermesi üzerine olay yerine Karabük ve Safranbolu başta olmak üzere Kastamonu ve Bartın’dan çok sayıda aranzöz sevk edildi. Rüzgarında etkisi ile hızla ilerleyen yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.

Karabük Orman İşletme Müdürü Mehmet Emin Uzunsoy ve Safranbolu Orman İşletme Müdürü Rıfat Ataş’ın yangın bölgesinde inceleme yaptığı alanda greyder ve dozerlerle ise yangın şeridi için yol açıldı.

Safranbolu Orman İşletme Müdürü Rıfat Ataş, Yolbaşı köyünde meydana gelen yangının örtü yangını ile çıktığını ve daha sonra ormanlık alana sıçradığını söyleyerek, "Bayram olmasına rağmen tüm ekiplerimiz 24 saat görevde olduğundan yangına hızlı bir şekilde müdahale ettik. Rüzgarın etkili olması nedeniyle Ankara’dan çıkan helikopteri daha sonra geri çevirdik. Şuan için yangın kontrol altına alındı. Bununla geçmiş olsun” dedi.