Kastamonu, EMİTT Fuarına Hazırlanıyor

22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan EMITT Turizm Fuarı'na katılacak olan Kastamonu'da hazırlık çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

  • 564
Kastamonu, EMİTT Fuarına Hazırlanıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Tarih, kültür, turizm potansiyelini bünyesinde barındıran Kastamonu’da merkez ve ilçelerinde ön plana çıkan birçok değerlerinin, söz konusu fuarda en güzel şekilde tanıtılması için yapılan hazırlıklar Vali Şehmus Günaydın’ın başkanlığında Kastamonu Valiliği Brifing Salonunda değerlendirildi.

22-25 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek EMITT Fuarına, Kastamonu’nun en etkili bir tanıtımla katılacağını belirten Vali Şehmus Günaydın, fuarda bu yıl Kastamonu’da yapılacak olan Uluslararası Doğu Avrupa Enduro Şampiyonasının da duyurusunun yapılacağını ifade ederek, turizmcilerin ilgi odağı olan ve fuara özenle hazırlanan standa gelen ziyaretçilere yöresel ürünlerden ikram edileceğini söyledi. Vali Günaydın, her yıl olduğu gibi bu yılda ilginin fuara büyük olmasını beklediklerini belirterek, başta Kastamonulu vatandaşlar olmak üzere herkesi fuarda Kastamonu standına beklediklerini kaydetti. Ardından EMİTT Fuarında Kastamonu standında yer alacak olan ürünler, düzenlenecek programlar, sunulacak olan görseller ve objeler hakkında değerlendirme yapıldı.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Şenol Kaya, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Aslan, Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Dursun Ergin, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, İhsangazi Belediye Başkanı Zühtü Danacı, Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, Kültür Müdür Vekili Fahrettin Şenoğlu, turizm işletmecileri ve otel sahipleri katıldı.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)