Kick Bokscularımızdan 11 Madalya

Sakarya'da düzenlenen Kick Boks Türkiye Şampiyonası'na katılan sporcularımız 11 Türkiye derecesi elde etti.

  • 1216
Kick Bokscularımızdan 11 Madalya
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Ferdi Kick Boks Şampiyonası (Point Fighting, Light Contact ve Kick Light) 14- 22 Temmuz tarihleri arasında Sakarya ilinde düzenlendi.

81 ilden toplam 4000 sporcunun katıldığı bu büyük organizasyona ilimizden Kastamonu Belediyesi Spor Kulübü, Taşköprü Lider Spor Kulübü, Orman Spor Kulübü ve Kastamonu Türk Telekom GMSK katıldı.

Toplam 35 sporcumuzun mücadele ettiği şampiyonada takımlarımızın başında antrenörlerimiz Emrah Şahanoğlu, Abdullah Kuşcu ve Eldar Elizade görev aldı.

Son derece çekişmeli geçen müsabakalar sonunda Kastamon Belediyesi Spor Kulübü’nden Emircan Maden Yıldızlar 30 kg’da Türkiye Şampiyonu, Alpsu Aydın Minikler 44 kg’da Türkiye İkincisi ve Elif Halıcı Minikler 37 kg’da Türkiye Üçüncüsü oldu.

Taşköprü Lider Spor Kulübü’nden Kübra Korkmazer Gençler 55 kg’da Türkiye Şampiyonu olurken, Nalan Neslihan Yılmaz Gençler 70 kg’da, Şehri Yavuz Gençler 50 kg’da Türkiye İkincisi, Ali Osman Uzun Minikler 28 kg’da, Murat İyisan Minikler 42 kg’da ve Eda Karaduman Gençler 65 kg’da Türkiye üçüncüsü oldu.

Orman Spor Kulübü’nden ise Hatice Erdoğan Büyükler 65 kg’da ve Bahar Yücel Büyükler 60 kg’da Türkiye Üçüncülüğü elde etti.

Alınan bu sonuçların ardından sporcularımız mücadeleler sonunda ilimize iki altın, üç gümüş, altı bronz olmak üzere toplam 11 madalya kazandırarak büyük bir başarıya imza atmış oldular.