Kozakçıoğlu'nun ölümüne soruşturma

İddiaya göre, eski OHAL ve İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu, Reşitpaşa Ayhan Sokak'taki çift katlı villasında intihar etti.

  • 931
Kozakçıoğlu'nun ölümüne soruşturma
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kozakçıoğlu’nun ölümüne soruşturma

İddiaya göre, eski OHAL ve İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu, Reşitpaşa Ayhan Sokak’taki çift katlı villasında intihar etti. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, evinde ölü bulunan eski OHAL Valisi Hayri Kozakçıoğlu’nun ölümüyle ilgili soruşturma başlattı. Savcı İsa Dalgıç tarafından yürütülecek soruşturmada, Adli Tıp Kurumu’ndan verilecek otopsi raporunun beklendiği belirtildi.

İntihar ettiği ileri sürülen Hayri Kozakçıoğlu’nun evindeki incelemeler yaklaşık 3,5 saat sürdü. İddiaya göre, Kozakçıoğlu gece 01.30 sıralarında odasına girip, kapıyı kilitledikten sonra silahını kalbine dayayıp, bir el ateş etti. Silah sesini duymayan Kozakçıoğlu’nun eşi, sabah odaya girmek istedi. Kapının kilitli olduğunu fark eden eşi, Kozakçıoğlu’nun açmaması üzerine oğluna ve polise haber verdi. Eve gelen oğlu, çilingir yardımıyla odanın kapısını açtırdığında babasının cansız bedeniyle karşılaştı. Olayın ardından polis evde geniş çaplı inceleme başlattı. Yaklaşık 3,5 saat süren inceleme sırasında Kozakçıoğlu’nun eşi, oğlu ve kızı da evde bulundu. Olayı haber alan aile yakınları da eve geldi. İncelemelerin ardından Hayri Kozakçıoğlu’nun cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. 

CENAZESİ ADLİ TIP’TAN ALINDI

Dün olay yerinde yapılan incelemelerin ardından, Adli Tıp Kurumu’na getirilen Kozakçıoğlu’nun cenazesi bugün öğle saatlerinde yakınları tarafından alındı.

Kozakçıoğlu, yarın İstanbul Valiliği önünde düzenlenecek tören ve Teşvikiye Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

HAYRİ KOZAKÇIOĞLU’NUN SON GÖRÜNTÜLERİ

Hayri Kozakçıoğlu, olaydan 1 hafta önce bir kuyumcuya giderek alışveriş yaparken güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Tatil planları yapan, yeni mobilyalar sipariş eden Hayri Kozakçıoğlu, geçtiğimiz hafta evinin yakınındaki bir kuyumcudan alışveriş yaparken görüntülendi. Kuyumcuya gelerek uzun süre alışveriş yapan Kozakçıoğlu’nun, tezgahtarla da sohbet ettiği ve kuyumcudan ayrılarak evine doğru yürüdüğü görüntülerde yer aldı.