KÜ'de ramazan coşkusu

Kastamonu Üniversitesinde öğrencilerin katılımıyla 'Ramazan Şenliği' etkinliği düzenlendi.

  • 1061
KÜ'de ramazan coşkusu

Kastamonu Üniversitesi Genç Kızılay Öğrenci Topluluğu öncülüğünde, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na kayıtlı öğrenci toplulukları ve öğrencilerin katılımıyla “Ramazan Şenliği” etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kasım Yenigün, Prof. Dr. Ömer Küçük ve Prof. Dr. Mehmet Atalan’ın yanı sıra Türk Kızılayı Kastamonu Şube Başkanı Sabit Tavil ile iş adamları, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na kayıtlı öğrenci toplulukları ve öğrenciler katıldı.

Kastamonu Üniversitesi Merkezi Yemekhane ile Ayyıldız Spor ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen etkinlik, iftar programı ve spor müsabakaları olmak üzere iki ayrı bölümden oluştu.

İftar yemeğinin ardından canlı müzik eşliğinde öğrenciler ramazanın manevi atmosferinde birlik ve beraberliği paylaştı.

Programın ilk bölümünün ardından Ayyıldız Spor ve Yaşam Merkezi’nde voleybol, basketbol, futbol, tenis, masa tenisi ve bowling gibi çeşitli spor dallarında müsabakalar düzenlendi ve öğrenciler kıyasıya mücadele etti. Ayrıca, müsabakaların yanı sıra müzik etkinliği de düzenlendi ve öğrenciler spor yaparken müziğin ritmiyle birlikte eğlenceli vakit geçirdi.

Öğrenciler, etkinlik sonunda ramazan ayının manevi atmosferini paylaşmaktan duyulan memnuniyetlerini dile getirdi.