KUZKA, 'Dış Ticaret Eğitimi' Düzenleyecek‏

KUZKA, Kastamonu, Çankırı ve Sinop'ta ihracata yönelik faaliyetlerde bulunan işletmeler için 'Dış Ticaret Eğitimi' düzenleyecek. 

  • 375
KUZKA, 'Dış Ticaret Eğitimi' Düzenleyecek‏
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) “Sürdürülebilir İhracat Artışının Sağlanması” vizyonu kapsamında bölgenin ihracat kapasitesinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta ihracata yönelik faaliyetlerde bulunan işletmeler için “Dış Ticaret Eğitimi” düzenleyecek.

KUZKA tarafından 2-7 Mayıs 2016 tarihleri arasında Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta düzenlenecek “Dış Ticaret Eğitimi” kapsamında “Bir Dış Ticaret Firmasının Bilmesi Gereken Bilgi Kategorileri, Dış Ticaret Rejimi ve İhracat İthalat İşlemlerinde Kullanılan Belgeler, Dış Ticarette Teslim ve Ödeme Şekilleri, İhracatı Teşvik Sistemi ve Hibe Şeklinde Devlet Yardımları” konularında ilgili firma temsilcilerini bilgilendirecektir. Her il için ayrı ayrı planlanan Dış Ticaret Eğitimi 2-3 Mayıs’ta Çankırı’da, 4-5 Mayıs’ta Kastamonu, Tosya’da, 6-7 Mayıs tarihlerinde ise Sinop’ta gerçekleştirilecek. Bölgede ihracata yönelik faaliyetlerde bulunan işletmeler açısından büyük önem arz eden eğitimlerin, her ilde iki gün olmak üzere toplam 6 gün içinde tamamlanması planlanıyor.