Mayıs'ın Magazin Gündeminde Justın Bıeber Rüzgarı

Mayıs ayının en çok konuşulan ünlü ismi Türkiye'de konser veren Justin Bieber oldu.

  • 1403
Mayıs'ın Magazin Gündeminde Justın Bıeber Rüzgarı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

https://muzikmp3indir.com/compressed/66f3133659bf8e4de62744094f0eaa10.jpg

Mayıs ayı magazin gündeminde, yabancı ünlüler ses getirdi. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin hazırladığı rapora göre, ayın en çok konuşulan ünlü ismi Türkiye’de konser veren Justin Bieber olurken, tükenmişlik sendromuna girdiği iddia edilen Meryem Uzerli ve göğüslerini aldıran Angelina Jolie onu takip ettiler.

Ayın magazin gündemi araştırmasına göre, Mayıs başında Türkiye’ye konsere gelen Justin Bieber, Türk medyasının en çok konuştuğu ünlü isim oldu. Türkiye’de de büyük hayran kitlesi olan Bieber, Konser sırasında ezana saygı göstermesiyle, Türk kızlarının ter kokusu ile ilgili attığı tweetle ve Twitter’da eşcinsel olduğu ile ilgili iddialarla medyada geniş yer bulan genç şarkıcı, 4 bine yakın haber ve yazıda yer aldı.

Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Hürrem Sultan karakteri ile gündemde yer alan Meryem Uzerli, ayın medyaya en fazla yansıyan ikinci ünlüsü oldu. Diziden aldığı ücretten memnun olmadığı ve tükenmişlik sendromuna girdiği iddia edilen Uzerli’nin her şeyi bırakıp Türkiye’yi terk etmesi, magazin gündemine bomba gibi düştü. Nisan ayına oranla medyada yüzde 245 daha fazla yer alarak, ay boyunca 3 bin 413 haber ve yazıya konu edildi.

Mayıs ayı boyunca magazin medyasında en fazla adından söz edilen bir diğer ünlü kişi ise Angelina Jolie oldu. Yüksek oranda kanser riski taşıdığı gerekçesiyle iki göğsünü birden aldıran Jolie, bu kararı ile Türk medyasının dikkatini çekti. Bir önceki aya göre yüzde 256 oranında daha fazla konuşulan Angelina Jolie, Mayıs ayında 3 bin 246 haber ve yazı ile gündeme geldi.

Magazin gündeminin değişmez isimlerinden Acun Ilıcalı, Mayıs ayında da ünlüler listesinin üst sıralarında yerini aldı. Sevgilisi Şeyma Subaşı’nın 3 aylık hamile olduğu haberleriyle medyanın yakın takibinde yer alan Ilıcalı, şarkıcı Hadise’yi “O Ses Türkiye” jürisinden çıkardığı iddialarını da Twitter üzerinden yalanladı. Acun Ilıcalı, Mayıs ayını 3 bin 241 haber ve yazı ile tamamladı.

MTM’nin aynı araştırmasına göre, medyada en çok konuşulan ünlüler arasında yer alan bir diğer isim ise Necati Şaşmaz oldu. Özellikle internet medyasında, rol aldığı Kurtlar Vadisi dizisi ile ilgili haberlerle konuşulan Şaşmaz, ay boyunca 2 bin 514 haber ve yazı ile medyada yer buldu.