Tüketicinin Soyulması Kanunlaşıyor

Tüketici yasası taslağını değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Genel Başkan Vekili ve Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Genel Başkanı İbrahim Güllü 'dağ fare doğurdu, tüketicinin soyulmasının yolu açıldı' dedi.

  • 557
Tüketicinin Soyulması Kanunlaşıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tüketicinin soyulması kanunlaşıyor

Tüketici yasası taslağını değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Genel Başkan Vekili ve Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Genel Başkanı İbrahim Güllü; “dağ fare doğurdu, tüketicinin soyulmasının yolu açıldı” dedi.
Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Genel Başkan Vekili ve Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Genel Başkanı İbrahim Güllü; konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni tüketici yasası tasarısı taslağı yasalaşırsa bankaların bugün itibariyle aldıkları 65 dolayındaki deli dumrul ücretleri yasalaşacak, devlet eliyle tüketici soyulacaktır. 
Tüketicinin soyulmasına imkan sağlayan tasarıyı büyük bir öfke ile karşılıyoruz. Bu tasarı tüketici için kabul edilemez.  
Ülkeyi birkaç tane bankanın insafına terk edenleri tarih yazacaktır. Bu millet bu taslağa imza atanları da unutmayacaktır.  
Bakanlar kurulunda imzaya açılan taslağa imza koyacak bakanları sağduyuya ve toplumun yararına davranmaya davet ediyoruz.