Medya Oscarları Ödül Töreni

Türkiye Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği 2012 yılının en iyilerini ödüllendirdi.

  • 600
Medya Oscarları Ödül Töreni
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MEDYA OSCARLARI ÖDÜL TÖRENİ

- 2012 YILININ EN İYİLERİ GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE ÖDÜLLERİNİ ALDI 
- GECEYE TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK DE KATILARAK ÖDÜL VERDİ 
- MEHMET ALİ BİRAND ÖZEL ÖDÜLÜ'NE NAZLI ÖZTARHAN LAYIK GÖRÜLDÜ

Türkiye Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği'nin 2012 yılının en iyilerini ödüllendirdiği "Medya Oscarları" ödül töreni görkemli bir törenle gerçekleştirildi. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in de katılarak ödül verdiği gecede birçok ünlü isim ödüle layık görüldü. 
Türkiye Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) tarafından her yıl düzenlenen "Medya Oscarları" ödül töreni Rixos Otel'de düzenlendi. 2012 yılının en iyilerinin ödüllendirildiği görkemli geceye; TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, CHP MYK üyesi ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile iş ve sanat dünyasından birçok ünlü isim katıldı.
RTGD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özkan'ın konuşmasıyla başlayan gecede ilk ödülü TBMM Başkanı Cemil Çiçek verdi. Çiçek, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın hazırladığı ve 'Yılın Belgeseli' ödülüne layık görülen İstiklal Marşı Belgeseli için ödülü verirken, "Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın" şeklinde konuştu. 
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nı ödülden dolayı tebrik eden Çiçek, daha sonra 'Yılın Ana Haber Bülteni' ödülüne layık görülen Kanal D Haber ekibine ödülünü teslim etti.

BİRAND ÖZEL ÖDÜLÜ'NÜ NAZLI ÖZTARHAN ALDI
"RTGD Mehmet Ali Birand Özel Ödülü" de sahibini buldu. Ödül, Star Haber adına ünlü spiker Nazlı Öztarhan'a verilirken, Öztarhan ise ödülü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in elinden aldı. Gecede MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP Milletvekilleri Gürsel Tekin, Sinan Aygün, Hurşit Güneş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de ödül veren isimler arasında yer aldı.
Gürsel Tekin'in ödül verirken, "Suskunlar adına ben de konuşmamayı tercih ediyorum" demesi ise dikkat çekti. TBMM Başkanı Cemil Çiçek ödül töreninden erken ayrılırken törenin ardından ise törene katılanlar ile hatıra fotoğrafı çektirildi.