MHP'li Kurtcu, 'Kafes' Filmini İzledi

MHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Ali Osman Kurtcu, bazı partili ve Ülkü Ocakları ile birlikte yeni vizyona giren 'Kafes' filmini kalabalık bir grupla izledi.

  • 346
MHP'li Kurtcu, 'Kafes' Filmini İzledi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Filmi izledikten sonra açıklama yapan MHP Merkez İlçe Başkanı Ali Osman Kurtcu, “Milliyetçi, ülkücü hareketin çektiği çile ve acı dolu hayatı konu alan Kafes filmi için bir araya geldik ve her ülküdaşımız gibi filmi bizler de merakla bekledik. 12 Eylül dönemi yaşanan acıları, toplumun yaşadığı sıkıntıları, o günün şartlarında gençlerin üzerinde oynanan oyunları çok güzel dile getirmişler” dedi.

Kafes filminin Kastamonu’da Cine Zirve’de vizyona girdiğini açıklayan Kurtcu, “Kafes filmi, vizyona girdiği ilk günden itibaren yoğun bir ilgi gördü. Bütün seansları kapalı gişe oynadı. Bizde, MHP Merkez İlçe Teşkilatının yöneticileri, eşleri ve çocukları ile birlikte filmi izledik” dedi.

Filmi çok beğendiğini ve duygu dolu anlar yaşadığını belirten Kurtcu, “Kafes adlı roman 1980’lerin sonunda okuduğum, darbe döneminin her türlü gadrini ve zulmünü yaşayan neslin hikayesidir. Bir genç ülkücü olarak okuduğum bir romandır. Romanda, haksızlığa uğrayan zulme işkenceye uğrayan, memleketi canından fazla seven milliyetçilerin hikayesi anlatılmaktadır. Aynı adlı romanından beyaz perdeye aktarılan filmi ilgi ile izledik. Romanın yazarı Lütfü Şehsuvaroğlu şahsen hukukumuz olan, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı gerçek bir mütefekkir, ilim adamı, sanatkar bir şahsiyettir. Filme ön ayak olan ve Türkiye’de sanat alanında hep tek gözle bakılan, Marksist artıklarının gözünden adeta canavar olarak sunulan ülkücülerin, tek endişesi vatan olduğunu ortaya koymaktadır” diye konuştu.

Kurtcu, ayrıca tüm vatanseverlerin Kafes filmini bir kere dahi olsa izlemeye davet etti.

Çekimleri Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde ve Ulucanlar Cezaevi’nde yapılan film, 12 Eylül olaylarında haksız yere cezaevlerine atılan ve işkenceye maruz kalan gençlerin hikayelerini anlatıyor. JoyPR’nin yapımcısı olduğu filmin yönetmenliğini Mehmet Kaplan üstlenirken, başrollerini ise, ünlü oyuncular İsmail Hacıoğlu, Nilay Duru, Şefik Onatoğlu ve Fırat Şahin paylaşıyor.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)