'Muhteşem bir eser, arka kapak yazım'

Sitemiz köşe yazarı Aşk Yazarı Mustafa Çifci, Betül Fırat'ın 'Ay Işığında Hikâyeler' öykü kitabında arka kapak yazısı yazdı.

  • 1229
'Muhteşem bir eser, arka kapak yazım'

Sitemiz köşe yazarı Aşk Yazarı Mustafa Çifci, ödüllü yazar ve şair Betül Fırat'ın 8. eseri "Ay Işığında Hikâyeler" öykü kitabının okurlarıyla buluştuğunu söyledi.

Çifci, 'Ay Işığında Hikâyeler' kitabının 'Yol Akademi' tarafından seçkide seçilerek yayına girdiğini, Fırat'ın bu kitabına okurların webten satış yapan yerlerden ulaşılabileceklerini belirtti.

Aşk Yazarı Çifci'nin bu muhteşem eser için yazdığı arka kapak yazısı şu şekilde:

"Betül Fırat- 'Ay Işığında Hikâyeler' üstüne…

Yaşamın en büyük hüzünlü yanı insanın kendisini anlayabilecek, olduğu gibi kabul edebilecek, karşılıksız sevebilecek insanları bulabilmesidir. Bu her zaman kolay olmaz. Çünkü hiç birimiz sevdiğimiz kadar sevilmez yada aldığımız sevgi kadar sevgi veremeyiz. İnsanın zor işlerinden birisi de, kendisiyle dost, kendisiyle barışık olabilmesidir. Bu anlamda Betül Fırat herkes kadar yalnız olurken, kendi iç dünyasında kalabalık olmayı başarmış birisi.

Bu öyküler de toplumsal konulardan bireysel anlatımı sanki bir öykü değil, bir öğretici, okurla dost olabilmeyi başarmış bir tarafı var. Yaşam öykülerini farklı duygularla bir araya getirmede son derece başarılı bir yazar. Bu başarısı, kendi içindeki tüm güzellikleri, sevgisini sanki eski bir dostuna bir mektup yazar gibi anlatabilmesinden ileri geliyor. Aynı zamanda yazarın kalemi tek taraflı değil; fantastik, bilim kurgu, polisiye ve büyülü gerçeklikle dolu büyüleyici güzellikte…

Bu yeni eseri ile sürükleyici ve merak uyandırıcı bir anlatımla okurlarının karşısında çıkan Betül Fırat, bugüne kadar gösterdiği başarısı ile adını tarihe altın harflerle yazdırmayı başarmış birisi.

Böylesi güçlü anlatımlar sadece kendini aşabilmiş, büyük gönül sahibi ve bilgi birikimi olan yazarların işidir. Kendine dost arayan, yalnız olanların çok seveceği bir çalışma olmuş. Tebrik ediyorum. Bu eser usta bir kalemin işi…

Yazarın gönlü gökyüzü olmuş, öyküleri ise güneşin ta kendisi…

[Aşk Yazarı, Mustafa Çifci®- İstanbul, Ocak, 2024]"