Oyuncu Metin Serezli Hayatını Kaybetti

Uzun süredir kanser tedavisi gören oyuncu Metin Serezli, sabah saatlerinde evinde hayatını kaybetti.

  • 954
Oyuncu Metin Serezli Hayatını Kaybetti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

OYUNCU METİN SEREZLİ HAYATINI KAYBETTİ

Uzun süredir kanser tedavisi gören oyuncu Metin Serezli, sabah saatlerinde evinde hayatını kaybetti. Usta oyuncunun akciğer kanseri teşhisiyle uzun süredir tedavi gördüğü öğrenildi.
12 Ocak 1934 tarihinde doğan Metin Serezli, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü, Edebiyat Fakültesi Sanat tarihi bölümlerinde okudu. 1954'de İstanbul Üniversitesi Gençlik Tiyatrosu'nda amatör olarak oyunculuğa başlayan Serezli, 1971'de 'Çevre Tiyatrosu' adı ile kendi tiyatrosunu kurdu. Oyuncu Neva Serezli ile evli olan Metin Serezli, Murat Serezli'nin babasıydı.

ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANI SARIGÜL: “METİN SEREZLİ’Yİ SADE BİR TÖRENLE UĞURLAYACAĞIZ”
-USTA OYUNCUNUN VASİYETİ: “TİYATROLARLA GAZETELERDE ÇOK İLANIM ÇIKTI, ÖLÜM İLANIM ÇIKMASIN”

Usta oyuncu Metin Serezli’nin Salı günü Teşvikiye Camii’nde düzenlenecek sade bir törenle son yolculuğuna uğurlanacağı belirtildi. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, acılı aileyi evinde ziyaret etti.
Akciğer kanseri nedeniyle uzun süredir tedavi gören usta oyuncu Metin Serezli, sabah saatlerinde evinde hayatını kaybetti. Usta oyuncunun ölüm haberi, yakınlarını ve sanatseverleri yasa boğdu. Serezli’nin Beykoz’da bulunan evinde eşi ve çocukları taziyeleri kabul etti. Aileyi ziyaret eden Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sanatçının sade bir törenle son yolcuğuna uğurlanacağını söyledi. Metin Serezli ile dost olduklarını belirten Sarıgül, şöyle konuştu: “Çok değerli bir sanatçıydı. Sanatıyla beyefendi kişiliğiyle herkese örnek oldu. Ailesi çok sade bir tören yapılmasını istiyor. Gazete ilanı dahi arzu etmiyorlar. ‘Benim tiyatrolarla birçok ilanım çıktı gazetelerde, ölüm ilanım çıkmasın’ diye bir vasiyeti var. Sade bir törenle Salı günü uğurlayacağız. Bütün sanat camiasına başsağlığı diliyorum.”