"Çocuklarımız aydınlık yarınlarımızın güvencesidir"

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

  • 341
"Çocuklarımız aydınlık yarınlarımızın güvencesidir"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ünlü; "TBMM’nin 100. kuruluş yıl dönümünü, ülkemizin ve tüm dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en halisane duygularla tebrik ediyorum. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir şiarıyla çıkılan yolda, ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, bu topraklar uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır.

Bu itibarla 23 Nisan 1920, istiklal mücadelesinde zafere ve Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda en önemli dönüm noktasıdır. Ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz çocuklarımızın milli ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları ile en iyi şartlarda yetişmeleri en büyük dileğimizdir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, evlatlarımızı geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüzün en önemli göstergelerinden biridir. Ülkemizin geleceği ve umudu olan çocuklarımız aydınlık yarınlarımızın güvencesidir. Bugünün çocukları, önümüzdeki yıllarda önemli görevlere gelecek ve ülkemizi geleceğe taşıyacak. Bu nedenle çocuklarımıza barış ve güven içinde bir gelecek ve yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin en önemli görevidir.

Bir asırlık meclisiyle ve mukaddes değerleriyle Türkiye Cumhuriyeti’miz birçok zorluğa da millet olarak göğüs germeyi başarmıştır. Bugün de dünya genelinde bir pandemi haline gelen Koronavirüs salgınının ülkemizde etkileri sürdüğü için yüce meclisimizin birinci asrını sokaklarda, meydanlarda kutlayamamanın burukluğunu yaşıyoruz. Bu  değerlerimizi yaşatmak için çocuklarımıza 23 Nisan’ın ülkemiz için önemini anlatalım ve evlerimizdeki etkinliklerle çocuklarımızı bu heyecandan mahrum bırakmayalım. Nice 23 Nisan’ları, nice bayramları meydanlarda coşkuyla kutlayacağımız günler de gelecek. O günlere güçlü bir şekilde ulaşmak için bugün millet olarak Koronavirüse karşı tedbirlerimizi almalı, geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve aziz vatanımız için mümkün olduğunca evlerde kalmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılını kutlamanın mutluluğu ve kıvancı içinde tüm hemşerilerimizin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nı kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha şükranlarımla anıyorum."