"Vatandaşlarımız bayramı, krizin ve yoksulluğun gölgesinde karşılıyor"

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kurban Bayramı nedeni ile mesaj yayımladı.

  • 383
&quotVatandaşlarımız bayramı, krizin ve yoksulluğun gölgesinde karşılıyor"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Baltacı yazılı mesajında; "Bayramlar bizim en sevinçli ve en mutlu günlerimizdir. Bayramlarda sevgi, saygı, birlik ve kardeşlik duygularını hep birlikte tadarız. Bayramlar bizim için barıştır, dayanışmadır, birliktir ve kardeşçe kucaklaşmadır.
Ancak; Vatandaşlarımız, bu bayramı da eşitsizliklerin, ekonomik krizin ve yoksulluğun gölgesinde karşılıyor. Biliyoruz ki; bizim her engeli aşacak gücümüz, milletçe hak ettiğimiz aydınlık günlere ulaşma azmimiz ve imkânsız denilenlerin mümkün olduğunu gösteren bir tarihimiz var.

Biliyoruz ki; biz bu tarihi rotaya geri dönecek ve bir kez daha çağdaş dünyanın sembolü olarak ilerlemeye devam edeceğiz. Ülkemizin kaynaklarının adil paylaşıldığı, hiçbir çocuğumuzun yatağa aç girmediği, emeğin değer bulduğu, çocuklarına, torunlarına bayram harçlığı bile veremeyecek olan emeklilerimizin, işçilerimizin, madencilerimizin, memurlarımızın, kadınlarımızın artık boyunlarını bükmediği, tüm adaletsizliklerin ve tüm eşitsizliklerin son bulduğu günlere ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız yarınlara olan inancımla, tüm Kastamonuluların Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, insanlarımızın güvenlik ve gelecek endişesi taşımadığı, işsizliğin, yoksulluğun, eşitsizliklerin, baskıların ve yasakların olmadığı bir ülke özlemi ile Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum."