Rektör Gökbel'e Üyelik Beratı Verildi.

Prof. Dr. Hakkı Gökbel'e üyelik beratını Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Metin Şahin verdi.

  • 855
Rektör Gökbel'e Üyelik Beratı Verildi.
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Dünya Anti-Doping ve Tıbbi Komite Üyeliğine seçilen ilk Türk olan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel'e üyelik beratını Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Metin Şahin verdi.

Spor fizyolojisi alanında yaptığı çalışmalar nedeniyle Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından ‘Dünya Anti-Doping ve Tıbbi Komite Üyeliğine’ seçilen ilk Türk olan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’e üyelik beratını Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Metin Şahin verdi.

Dünya Taekwondo Federasyonu Başkanı Chungwon Choue imzasını taşıyan beratı Rektör Gökbel’e vermekten onur duyduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Şahin, “Sayın Gökbel, aldığı bu berat ile Anti-Doping ve Tıbbi Komite Üyeliğine seçilen ilk Türk oldu. İnanıyorum ki Rektörümüz Türkiye ve Dünya Taekwondosu adına önemli hizmetler yapacaktır. ” dedi. 

Federasyon Teknik Kurul Üyesi ve Milli Takım Antrenörü Muammer Canbaz, Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nizamettin Çiftçi ile birlikte rektörlük binasına gelen Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Metin Şahin, Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel tarafından karşılandı. Dünya’nın çeşitli ülkelerinden spor hekimlerinin oluşturduğu Komitenin ilk Türk üyesi olan Rektör Gökbel’i tebrik eden Şahin, “Dünya, Avrupa ve Olimpiyat komitelerinde bu gibi görevlerde yer almak çok zordur. Bunu başardığı için Sayın Gökbel’i yürekten kutluyorum. İnanıyorum ki Rektörümüz gerek Türkiye gerekse Dünya Taekwondosu adına önemli hizmetler gerçekleştirecektir.” diye konuştu.
Selçuk Üniversitesi’nin uluslararası özelliklere sahip olduğunu ve uluslar arası marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyleye Şahin, “Yeni BESYO binasının tamamlanmasıyla kamp merkezi gibi dünyanın her yerinden sporcularının gelip eğitim alabilecekleri, antrenman yapabilecekleri, yarışmalara hazırlanabilecekleri, laboratuarları ve spor merkezileri olan çok büyük bir bilim merkezi kurulmuş olacak. Böylelikle Selçuk Üniversitesi bünyesinde spor alanında tüm Dünya’da değer görecek büyük işler başarılacaktır. 2020 olimpiyatlarına giden yolda Selçuk Üniversitesinin çok büyük katkısı olacak.” diye konuştu.
Komitedeki görevini ülke adına en iyi şekilde yerine getireceğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise, “Her şeyden önce böylesine önemli bir komitede görev almak benim için büyük bir şeref. Bu görevi Türkiye adına yürüteceğim. 27 yıldır spor fizyolojisiyle ilgilenen ve spor camiasının içerisinde bulunan biri olarak bu şekilde taçlandırılmak benim için gurur verici. Hem ülkemiz hem üniversitemiz hem de taekwondo camiası için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 
Ardından  Federasyon Başkanı Yrd. Doç. Drr. Şahin, Dünya Taekwondo Federasyonu Başkanı Chungwon Choue imzasını taşıyan ‘Dünya Anti-Doping ve Tıbbi Komite Üyeliği’ beratını Rektör Gökbel’e takdim etti.