'Son nefesimize kadar sahip çıkacağız'

Taşköprü Belediye Başkanı Çatal, 'Maneviyatımıza geçmişte sahip çıktığımız gibi son nefesimize kadar sahip çıkacağız.' dedi.

  • 1703
'Son nefesimize kadar sahip çıkacağız'

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis üyesi Yaşar Kartal’ın parklarda ve caddelerde isim değişikliği hakkında Belediye Meclisine vereceği önerge hakkında sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Belediye Başkanı Çatal, yapmış olduğu açıklamada;

"Geçtiğimiz günlerde Belediye Meclis Üyesi Yaşar Kartal’ın yerel basında parklarda ve bazı caddelere siyasi büyüklerimizin ve Cennet mekan kurucu Genel Başkanımız Başbuğ Alparslan Türkeş ile Ülkücü Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin verilmesi konusunda yapmış olduğu demeçleri kendisi bireysel olarak yapmıştır.

Milliyetçi Hareket Partimiz ve Belediye Meclis üyelerimiz, Cumhuriyeti ve Milliyetçiliği her zaman temel ilkelerinden biri olarak benimsemiştir.

Son günlerde yerel basında çıkan haberlerde Belediye meclis üyelerimiz tarafından da Cumhuriyetin isminin yaşatılması bizler için son derece önemli ve manevi bir duygudur.

İsimleri geçen siyasi büyüklerimizin benden ve Belediye Meclis üyelerimizden herhangi bir talepleri olmamıştır. Yerel basına demeç veren Meclis üyesi, Kartal’ın bireysel bir açıklamasıdır.

Ne Taşköprü Belediye Meclis üyelerimiz ne de Milliyetçi Hareket Partisi Taşköprü İlçe Başkanlığının böyle bir talebi olmamıştır. Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal olarak Cumhuriyetimizin değerlerini, milli ve manevi değerlerimizi sonuna kadar savunacağımızdan hiçbir hemşehrimizin şüphesi olmasın.

Maneviyatımıza geçmişte sahip çıktığımız gibi son nefesimize kadar sahip çıkacağımızı belirtmek isterim. Tüm kamuoyununa saygılarımı sunar, sağlıklı günler dilerim."