Spor salonları günah keçisi olmamalı!

Spor salonlarının kapatılması kararına Tüm Spor İşletmeleri İşveren Sendikası (TSİİS) Başkanı Nihat Güler tepki gösterdi.

  • 2711
Spor salonları günah keçisi olmamalı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son kabine toplantısında alınan tedbirler kapsamında spor salonlarının da kapatılması kararına Tüm Spor İşletmeleri İşveren Sendikası (TSİİS) Başkanı Nihat Güler tepki gösterdi: "Yüzde 25 kapasite ile çalışan spor salonları sektörünün şalterini indirmek virüsün yayılmasını önlemeye çözüm değildir. Şubat ayında tüm ülkede spor salonları açıkken vaka sayıları 6-8 bin bandında seyrediyordu ve belirgin bir düşüş vardı."

Spor salonlarının pandemi ve kısıtlamalar nedeniyle iflasın eşiğinde olduğunu vurgulayan Güler; "Pek çok salon sahibinin işletmesini kapattığı veya satmayı düşündüğü zor bir dönem yaşıyoruz. Devletimizin açıkladığı hiçbir destek paketinde yer almadığımızı üzülerek müşahede ediyoruz. Spor salonlarının da ayakta durabilmeleri ve faaliyetlerine devam edebilmeleri için destek paketlerine ivedilikle dahil edilmeleri gerekmektedir" dedi.

Güler, sözlerine şöyle devam etti: 1 Mart 2021’de Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni normalleşme adımları ile kapalı olan diğer işletmelerin açılması ve mutant virüsün etkisiyle kısa sürede 50 bin sayılarına ulaştı. Tüm ülkede spor salonlarının devletimizin Kovid-19 virüsünün yayılmasını önleyici tüm tedbirleri ve hes kodu uygulamasını hassasiyetle yerine getirmiş, buna rağmen maalesef ülke çapında kapatılmıştır. Zaten kısıtlamalar nedeniyle hafta içi saat 20.00’de kapatmamız ve hafta sonu salonlarımızı açamamamız nedeniyle kapasitemizin çok altında hizmet veriyorduk. Bilim Kurulu ve kabine tarafından spor salonlarının çok yoğun insan kalabalığı ile ve lebâleb dolu olduğumuz düşüncesiyle alınan bu yanlış karardan bir an önce dönülerek spor salonlarının bir an önce açılmasını talep ediyoruz."