TAİB, merhum Aliyev'i unutmadı

Türk Aksakkalları Birliği (TAİB) Türk dünyasının büyük lideri merhum Haydar Aliyev'in mezarını ziyaret ederek anma programı gerçekleştirdi.

  • 5286
TAİB, merhum Aliyev'i unutmadı

TAİB yönetimi ve üyeleri merhum Haydar Aliyev’in doğumunun 99. yılı nedeniyle mezarı başında toplanarak anma programı gerçekleştirdi.

Aliyev'in mezarı başına ellerinde çiçeklerle toplu bir şekilde giden TAİB yönetimi, burada saygı duruşunda bulunduktan sonra mezarına çelenk sundu ve çiçeklerle donattı.

ALİYEV BÜYÜK LİDERDİ

Türk Aksakkalları Birliği Teşkilat Komitesi Başkanı Akademisyen Sudeif İmamverdiyev, Azad Azerbaycan Televizyonuna, Azerbaycan'ın bağımsızlığının gerçekleşmesinde ve geliştirilmesinde milli lider Haydar Aliyev'in rolünün çok büyük olduğunu açıkladı.

İmamverdiyev ayrıca; "Azerbaycan’ın bağımsızlık yolunda merhum Haydar Aliyev çok büyük mücadeleler vermiştir. Aliyev büyük bir liderdi. Onun verdiği mücadeleler sonrasında Azerbaycanımız bugün çok şükür bağımsız ve özgürdür…” şeklinde konuştu.

TAİB temsilcileri bu programın ardından ayrıca kardeş Azerbaycan’ın önde gelenlerinden merhum göz doktoru akademisyen Zarifa Aliyeva'nın da mezarını ziyaret ederek burada da saygı duruşunda bulundu ve mezarına çiçek bıraktı.