Hiç vaka görülmeyen köyde 13 kişiye virüs bulaştırdılar

İstanbul'dan Kastamonu'ya taziye ziyaretine gelen aile, şimdiye kadar hiç koronavirüs vakası görülmeyen Tosya ilçesine bağlı Kuşçular köyünde 13 kişiye koronavirüs bulaştırdı.

  • 2992
Hiç vaka görülmeyen köyde 13 kişiye virüs bulaştırdılar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İstanbul’dan Kastamonu’ya taziye ziyaretine gelen aile, şimdiye kadar hiç koronavirüs vakası görülmeyen Tosya ilçesine bağlı Kuşçular köyünde 13 kişiye koronavirüs bulaştırdı. Köy, Tosya Kaymakamlığı tarafından karantinaya alındı.

Edinilen bilgiye göre İstanbul’dan Kastamonu’nun Tosya ilçesine taziyeye gelen aile, şimdiye kadar hiç vaka görülmeyen Kuşçular köyüne koronavirüs bulaştırdı. Şimdiye kadar koronavirüs vakası hiç görülmeyen Kuşçular köyünde, taziye ziyaretinin ardından yapılan testlerde 13 kişide Kovid-19 virüsü tespit edildi. Tespit sonrasında Tosya Kaymakamlığı, Tosya İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı sonrasında köyü karantinaya aldı.

Yaşanan olayla ilgili bilgi veren Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, “Hiç vakası bulunmayan Kuşçular köyümüzde vaka sayımız bir anda 13 olunca köyümüzü karantina altına aldık. Temas öyküsü hepimizin ders çıkarması gereken nitelikte olduğu için paylaşıyorum. Kısa zaman önce köydeki bir cenaze için İstanbul’dan taziye ziyaretine gelen ve sonradan pozitif olduğu anlaşılan bir hemşehrimiz, köyde kaldığı iki gün boyunca ziyaret etmediği hısım, akraba ve komşu bırakmamış. Lütfen biraz daha dikkat, biraz daha tedbir. Lütfen kimse evine ziyaretçi kabul etmesin, kimsenin evine ziyarette bulunmayın. Taziyelerimizi de tebriklerimizi de telefonla iletelim lütfen” dedi.