Tosya'da Cumhuriyet Bayramı coşku içinde kutlandı

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Cumhuriyet'in kuruluşunun 93. yıldönümü coşku içinde kutlandı.

  • 655
Tosya'da Cumhuriyet Bayramı coşku içinde kutlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. yıldönümü coşku içinde kutlandı. Saat 09:15’te Tosya Kaymakamı Yusuf Cıbır makamında tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Tosya İzzet Aksalur Şehir Stadyumu’nda devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Yusuf Cıbır öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Yusuf Cıbır yaptı. Cumhuriyetin 93.yaşının kutlandığına vurgu yapan Kaymakam Cıbır, "Türk Milleti, devletini yıkmak isteyenlere karşı tarihin her devrinde mücadele vermiştir. Cumhuriyeti yaşatmak ise bir meziyettir. Geçmişte olduğu gibi bugünde dâhili ve harici düşmanlarımız bizleri çeşitli tertiplerle bu faziletten mahrum bırakmak adına farklı yollar denemişler ve her defasında Türk Milleti’nin çelik iradesiyle karşı karşıya kalmışlardır. Cumhuriyetin bizlere en büyük mirası olan ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” ülküsünü bir tokat gibi indirerek bir kez daha aziz vatanını kurtarmıştır.” diye konuştu.

Kaymakam Yusuf Cıbır’ın konuşmasının ardından öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirlerini okudu. Halk oyunları gösterileri ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece elde eden öğrencilere Kaymakam Yusuf Cıbır tarafından ödülleri verildi.

Kutlamalar törenlere katılan okulların kortej geçişiyle sona erdi.