banner131

Kalın; "Suriye rejiminin cevapsız bırakılması düşünülemezdi" 

Kalın; "Suriye rejiminin cevapsız bırakılması düşünülemezdi" 
banner308

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Duma’da kimyasal saldırı gerçekleştirdiği anlaşılan Suriye rejiminin cevapsız bırakılması düşünülemezdi" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Suriye'de yaşanan hava saldırısı ile ilgili, "Kimyasal silahların kullanılması uluslararası hukukun ihlali ve bir insanlık suçudur. 7 Nisan günü Duma’da kimyasal saldırı gerçekleştirdiği anlaşılan Suriye rejiminin cevapsız bırakılması düşünülemezdi. Bu menfur saldırının sorumluları hesap vermelidir. Uluslararası toplumu, gelecekte yaşanabilecek kimyasal saldırıların engellenmesi konusunda birlik olmaya çağırıyoruz" ifadesini kullandı.

Kalın şöyle devam etti: 
"Öte yandan Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarla ifade ettikleri gibi kimyasal silahların oluşturduğu tehdit, Suriye’de yüz binlerce insanın konvansiyonel silahlarla öldürüldüğü gerçeğini değiştirmemektedir. Dolayısıyla yalnızca kimyasal silahların imhasına yönelik çabalar, bölgedeki istikrarsızlığı sonlandırmakta yetersiz kalacaktır. Amaç, Suriye’deki savaşı sonlandırmak olmalıdır.

Konvansiyonel ve kimyasal silahlarla yapılan tüm katliamların engellenmesi, Suriye’de siyasi çözümün bir an önce sağlanmasına bağlıdır. Bu çerçevede ulusararası toplumu, kimyasal ve konvansiyonel tüm silahlarla gerçekleşen ölümleri sona erdirecek kapsamlı bir siyasi stratejiyi hayata geçirmeye davet ediyoruz." 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 10:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
BarokTurk
BarokTurk - 12 ay Önce

Siz değil misiniz ıraktaki amerikan askerlerinin sağ salim evlerine dönmeleri için duacı olanlar.

Mehtap Devrimci
Mehtap Devrimci - 12 ay Önce

Bir ülke halkının EMPERYALİSTLERCE bombalanması asla kabul edilebilecek bir durum değildir.
helede bir müslüman ülkenin bombalanmasına alkış tutmanın akıl ve mantıkla ilgisi olamaz.
Tek ilgi ancak Mezhep ayrılıgına göre davranmaktır. Dün AD emperyalistlerine , Suriyede bazı gruplara yardım ediyor diye eleştirip bu gün bombalamasına alkış tutup begenmek ülkeyi tuttarsız hale getirir,güvenilmez duruma düşürür.
Kurşunlara,bombalamalara evet demek Bİzim ekmegimizin kücülmesine EVET demektir.
Savaşlar felaket getirir.Öksüzleri çogaltır.Ekmegimizi kücültür,Acı ve felaketler getirir.

SIRADAKİ HABER