• 2349
Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Erişen Spor Kulübü TRT Haber'de!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Erişen Spor Kulübü TRT Haber'de!

Kastamonu Erişen Spor Kulübünün yaklaşık 3 aydır devam eden kitap okuma etkinlikleri TRT Haber'de yayınlanan 'Memleketten Haber Var' programında yer aldı.

Kastamonu Erişen Spor Kulübünün "Yarı Yıl Tatilinde Haydi Spora" sloganıyla devam ettirdiği Taekwondo çalışmaları, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunların oynatılması ve yaklaşık 3 aydır devam eden kitap okuma etkinlikleri TRT Haber'de yayınlanan "Memleketten Haber Var" programında yer aldı.

Öğrencilerle hem spor yapıp hem de kitap okuduklarını belirten antrenör Reyhan Şengül; 1,5 saat yaptıkları antrenman sonunda unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunlar olan ip çekme, saklambaç, körebe gibi oyunlar başta olmak üzere çeşitli oyunlar oynadıklarını; kitap okuma etkinliği ile de kitap okuma alışkanlıklarını pekiştirmek, kültürel anlamda gelişimlerine ve sadece bedensel değil aynı zamanda zihinsel gelişimlerine de katkı sağlamak amacını hedeflediklerini söyledi.

Öğrencilerden Beste Miray Tansever; kitap okumayı çok sevdiğini, hem taekwondo yaptığını hem de taekwondo içerisinde kitap okuduğunu ve arkadaşları ile oyunlar oynadığını belirtti.

Yeni Videolar