• 1442
Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
'İktidarımızda mülakatlar kalkacak'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

'İktidarımızda mülakatlar kalkacak'

CHP İl Başkanı Erbilgin, Devrekani Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılan muhasebeci alımıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, 'İktidarımızda mülakatlar kalkacak' dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Devrekani Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na (SYDV) yapılan muhasebeci alımıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Erbilgin, işe alınan şahsın mahalli idareler seçiminde AK Parti'den belediye başkan adayı olan, şu an ise hali hazırda Devrekani Özel İdare Müdürlüğü görevini yürüten şahsın oğlunun olduğunu söyledi.

Erbilgin şöyle dedi: "Belki bu meziyetin tek başına yeterli olmadığını düşünerek, fotoğrafa daha ayrıntılı bakmaya çalıştım. Sonrasında babası Araç ilçesinde görevliyken bu meziyetli gencimizin, Araç AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı görevi yaptığını tespit ettik. Belki bu kadarı yeter derken, bu gencimizin eşinin de AK Parti'den Araç'ta Belediye Meclisi'ne aday olduğunu gördük. Bu kadar şart bir araya gelince ondan liyakatlisi olamaz diye bu arkadaşımız iş başı yaptırılmış." dedi.

Erbilgin, AK Parti iktidarının meziyeti, kendisine en yakın olanlara, kendi çocuklarına alan açarken milletin çocuklarına göz yummasıdır. Bu nedenle iktidarımızda mülakatları kaldıracağız. Sınavları ücretsiz yapacağız. Sınav puanlarına göre en yüksek puandan başlamak üzere işe alımları gerçekleştireceğiz." dedi.

Yeni Videolar