65 Yaş Üzeri ile Engellilere Ücretsiz Olacak!

Kastamonu Özel Halk Otobüsü İşletmesi Başkanı Mustafa Gülük, Kastamonu'da 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile engellilerin yararlanabileceği toplu taşımalardan ücretsiz yararlanma hakkının 1 Mart'ta başlayacağını açıkladı.

  • 1876
65 Yaş Üzeri ile Engellilere Ücretsiz Olacak!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gülük, Kastamonu Belediyesi’ne bağlı olarak çalışan Özel Halk Otobüsü İşletmesinin, şehir içi toplu taşıma hizmetlerini 1997 yılından bu tarafa 130 adet özel halk otobüsüyle başarılı bir şekilde yürüttüğüne dikkat çekerek, “İşletmemiz, halkımızın ulaşım ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak ve halkımıza en kaliteli hizmeti vermek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Bu amaçla 2013 yılında 130 araçlık filomuzu tamamen sıfır araçlarla yenileyerek önemli bir başarıya imza attık. Engelli vatandaşlarımızın da ulaşabilirliğine uygun standartlarda (engelli rampalı) olan bu araçlarımızla hizmet kalitemizi ileri bir seviyeye çıkardık. Vatandaşlarımızın memnuniyetini artırmak ve şikayetlerini en aza indirmek amacıyla 2007 yılında geçtiğimiz uydu takip sistemi uygulamamız bugüne kadar başarıyla devam etti. Bununla da yetinmeyerek, geçen yıl ilk kez araçlarımızda kamera sistemini de uygulamaya geçirdik. Araçlarımız, uydu takip sisteminin yanı sıra 3 adet kayıt yapma özelliği olan kamera ile kontrol ve gözetim altında tutulmaktadır” dedi.

Özel Halk Otobüsü İşletmesi olarak, şehrin değişen ulaşım ihtiyacını karşılamanın yanı sıra Kastamonu Belediye Başkanlığının aldığı kararlar ve yasal düzenlemelere uygun bir hizmet anlayışı içerisinde hareket ettiklerine dikkat çeken Gülük, şunları söyledi: “İşletmemizce bu amaçla 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız ile engelli vatandaşlarımızın ücretsiz taşınması yönündeki düzenlemeler hayata geçirilmiştir. Ancak uygulamada yaşanan sıkıntıların giderilmesi için bu haktan yararlanacak olan vatandaşlarımıza 65 yaş ve engelli toplu taşıma kartı verilmesi uygun görülmüş olup yeni uygulama 1 Mart 2016 tarihinden itibaren yürürlüğe girecektir. İlgili mevzuat hükümleri gereği ücretsiz taşıma hakkından yararlanacak olan vatandaşlarımız, işletmemizden alacakları talep formu ve talep formunda istenen belgelerle birlikte müracaat edebileceklerdir. İsteyen vatandaşlarımız Kuzeykent’teki Özel Halk Otobüsü İşletmesi Başkanlığı’na gelerek müracaat edip kartlarını alabilecekler, ancak ulaşım güçlüğü olan vatandaşlarımız da müracaatlarını Çarşamba ve Perşembe günleri Cumhuriyet Meydanı PTT önündeki denetim ve kontrol büromuza yapabileceklerdir”

(İHA)