AK Parti'de yıldırım istifa!

AK Parti'li Mehmet Yıldırım, parti üyeliğinden istifa etti.

  • 1508
AK Parti'de yıldırım istifa!

AKP üyesi Mehmet Yıldırım, 14 Mayıs seçimlerine çok az süre kala partisi AKP'den istifa ettiğini açıkladı.

Gazeteci Emin Eğri'ye açıklamada bulunan Mehmet Yıldırım, "Ülkemiz 1946 yılından itibaren çok partili siyasi hayata geçmiştir. Bugüne kadar birçok seçimler yaşadık. 2023 seçimlerine giderken böyle adaletsiz ve haksız seçim ortamı yaşamadık. Basında TRT'de, Anadolu Ajansı'nda ve sosyal medyada tek yönlü haksız yayınlar yetmiyormuş gibi muhalefetin Erzurum mitinginde yapılan tehlikeli ve adaletsiz devlet yaklaşımını kabul etmek mümkün değildir. AKP'nin HÜDAPAR ve YRP ile anlaşması şeriat isteyenlerin iştahını kabartmış, laik cumhuriyete bir darbe girişimi olmuştur. Daha birçok siyasi kararları kabullenmenin mümkün olmadığından 10 yıllık AKP üyeliğimden istifa ediyorum." dedi.

Kastamonu'daki iktidar ve muhalefet adayları ile hiçbir sorununun olmadığını belirten Yıldırım, "Kendilerine başarılar diliyorum. Türkiye'deki gerginlik beni rahatsız etmektedir. Bundan sonraki siyasi hayatımı noktalamış bulunmaktayım. Seçimlerin ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını gönülden diliyorum. Kamuoyuna saygıyla arz ederim." ifadelerini kullandı.

İnşaat Mühendisi olan Mehmet Yıldırım, 2002 yılında yapılan TBMM 22. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Kastamonu Milletvekili seçilerek ilimizi Meclis'te temsil etmişti.

Haber: Emin Eğri