Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda 10 madalya

Türkiye, 7. Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası'nı 2'si altın, 3'ü gümüş ve 5'i bronz olmak üzere 10 madalya ile tamamladı.

  • 679
Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda 10 madalya
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen şampiyonaya 32 ülkeden 437 sporcu katıldı.

AVRUPA İKİNCİLİĞİNİ ELDE ETTİK

Türkiye, genel klasmanda Rusya’nın ardından Avrupa ikinciliğini elde etti. İtalya ise Avrupa üçüncüsü oldu. Erkeklerde, 8 sıkletin 4’ünde finale yükselmeyi başaran ve 2 altın ve 2 gümüş madalya kazanan Türkiye, takım halinde Rusya’nın ardından Avrupa ikincisi oldu. Erkeklerde üçüncü sırayı İspanya aldı. Bayanlarda ise ilk üç sıra İtalya, Almanya ve Fransa’dan oluştu.

BAŞKAN ŞAHİN: “MADALYALAR ÜLKEMİZE ARMAĞAN”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Avrupa Şampiyonası’nı 10 madalya ile tamamlayan sporcuları ve antrenörleri kutladı. Başkan Şahin, “Bir büyük organizasyonu daha kürsüde tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Diğer ülkelere oranla daha genç bir kadro ile burada mücadele ettik. Sporcularımız bizi gelecek adına ümitlendirdi. Başarıda emeği geçen herkesi tek tek kutluyorum. Kazandığımız madalyaları ülkemize armağan ediyoruz” dedi.

MADALYA KAZANAN SPORCULARIMIZ

Altın Madalya: Hakan Reçber (63 kilo), Hasan Can Lazoğlu (80 kilo)
Gümüş Madalya:  Deniz Dağdelen (54 kilo), İkra Kayır (57 kilo), Orkun Ateşli (87 kilo)
Bronz Madalya: İpek Çidem (49 kilo), Zeliha Ağrıs (53 kilo), Simge Erensayın (67 kilo), Sude Bulut (73 kilo), Mervenur Evci (+73 kilo)