Başkan Bozkurt'tan sıfır faizli kredi desteğine teşekkür

Kastamonu 18. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlik Başkanı Birol Bozkurt, hükümetin sıfır faizli kredi desteğine teşekkür etti.

  • 496
Başkan Bozkurt'tan sıfır faizli kredi desteğine teşekkür
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu 18. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlik Başkanı Birol Bozkurt, AK Parti hükümetinin açıkladığı sıfır faizli kredi desteği hakkında basın açıklamasında bulundu. Başkan Bozkurt, “Hükümetimizce Esnaf ve Sanatkarımızın desteklenmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında 50 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullandırılması kararlaştırılmış ve teminat sıkıntısı çeken esnaf ve sanatkarın bu kredileri kooperatiflerimiz kefaletiyle kullanmaları öngörülmüştür. Söz konusu bu kredilerin faizleri KOSGEB kaynaklarından karşılanacak olup KOSGEB, bankalar ve Merkez Birliğimiz arasında protokol imzalanmıştır. Çalışmanın başlatıldığı ilk dönemlerde başvurular KOSGEB’e yapıldığından, KOSGEB tarafından olumlu görülen başvuru sahiplerine SMS veya e-mail yoluyla bildirim yapılmıştır. Olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerine ne kadar kredi kullanabilecekleri de bildirilmiştir. Başvurusu olumlu sonuçlananlar yukarıda sayılan Bankalara müracaat ederek kredi kullanmayı talep edeceklerdir” dedi.

“Bu kredi can suyu kredisini aştı, adeta can verdi” diyen Birlik Başkanı Bozkurt, şunları söyledi; “Hükümetimizin çıkarmış olduğu KOSGEB destekli kredi onayından sonra da Biz Esnaf ve Sanatkarımızın dar günlerinde hep yanında olan Yöneticiler olarak yine Onların yanında olduklarını İlgili Bankaca bu kredi başvurusu kabul olan Esnaf ve Sanatkarlarımızın kredi talebinde bulunduklarında ilgili Bankaca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin kefaletlerinin istenilmesi durumunda ilgili kooperatiflerimiz kefalet edeceklerdir.”