Belediye Kick Bokscuları 2. Oldu

Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Kick Boks takımı, Kulüpler Ligi 4'üncü Etap yarışları için gittiği Düzce'den 2'ncilikle döndü.

  • 484
Belediye Kick Bokscuları 2. Oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz Pazar günü Düzce’de düzenlenen müsabakalara 8 sporcu ile katılarak ilimizi temsil eden Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Kick Boks takımı, 4’üncü etaba kadar sürdürdüğü liderliğine son etapta son verdi ve 2 şampiyonluk ile turnuvayı tamamladı.

Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü antrenörleri Emrah Şahanoğlu ve Eldar Elizade eşliğinde müsabakalara katılan sporculardan Elif Turhal ve Vildan Erdal Kulüpler Ligi Şampiyonu olurken Asuman Çığlıoğlu 2’nci, Musa Alptekin ve Fatih Altay 3’üncü oldu. Temsilcilerimiz müsabakalar boyunca 120 puan elde etti.

“LİGİ 2’NCİ BİTİREREK GAYET İYİ BAŞARI SAĞLADIK”

Turnuva ile ilgili açıklamalarda bulunan antrenörler Emrah Şahanoğlu ve Eldar Elizade gelecek sezonda kulüpler ligi için daha ümitli olduklarını belirtti. Lige ilk defa bu sene katıldıklarını dile getiren Şahanoğlu, “4 etaptan oluşan bu ligde son etaba kadar liderliğimizi koruduk. Toplamda 26 tane kulübün katıldığı ligde Kastamonu Belediyesi Spor Kulübü olarak ligi ikincilikle bitirdik. Son anda kaçan şampiyonluk bizi üzse de 26 kulüp arasında 2’nci sıraya yerleşmemizin çok iyi başarı olduğunu tahmin ediyoruz. Önümüzdeki sene yeniden lige katılacağız. Daha planlı ve çok kapsamlı çalışmalar ile riske girmeden şampiyon olacağımızı düşünüyoruz. 2015 yılında gerek Türkiye şampiyonalarında, gerek uluslararası maçlarda ve ligde, ilimizin ve kulübümüzün adını başarılarla duyurduk. 2015 yılında aldığımız 1 Avrupa Şampiyonluğu, 1 Avrupa 3’üncülüğü, 1 Balkan 3’üncülüğü, 2 Türkiye Şampiyonluğu, 3 Türkiye 2’nciliği, 3 Türkiye 3’üncülüğü ve Kulüpler Ligi’nde ki 2’nciliğimiz vatana, millete, ilimize ve kulübümüze hayırlı olsun. Bu başarıların asıl mimarı, bizim bu maçlara katılmamıza yardım edenler başta Belediye Başkanımız Tahsin Babaş, Spor İşleri Müdürümüz Metehan Babaş, değerli kulüp başkanımız ve yöneticilerine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık’a, saygıdeğer milletvekillerimize ve bize dua eden, destek veren herkese teşekkür ederiz. Hedefimiz 2016 yılında daha çok dereceler ile ilimizi, kulübümüzü ve ülkemizi zirveye çıkartmaktır” dedi.

(KG)