Beytüşşebap'ta Çatışma: 2 şehit

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde teröristlerce düzenlenen saldırılarda 2 askerin şehit olduğunu, 1 korucu, 8 askerin de yaralandığını açıkladı.

  • 263
Beytüşşebap'ta Çatışma: 2 şehit
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Genelkurmay Başkanlığından, yapılan açıklamada, Beytüşşebap’ta güvenlik güçlerine dün gece saat 23.00'de ve bugün saat 05.40'ta bölücü terör örgütü mensuplarınca iki saldırı düzenlendiğini belirtilerek, “Her iki saldırıda da teröristlerce açılan ilk ateş esnasında 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Saldırılarda, biri geçici köy korucusu olmak üzere 9 kahraman silah arkadaşımız ise hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmışlardır. Yaralı personelin tedavilerine Şırnak Asker Hastanesi'nde devam edilmektedir” denildi.

34 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Terörist saldırısına maruz kalan askeri birlikler tarafından derhal karşılık verilerek teröristlere önemli ölçüde zayiat verildiğine de dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Bilahare insansız hava aracı, hava kuvvetleri ve helikopterler desteğinde uzman personelden oluşan birliklerimiz tarafından yapılan koordineli operasyonlar sonucunda, şu ana kadar toplam 34 terörist silah ve malzemeleri ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede devam eden operasyonlar kapsamında, etkisiz hale getirilen terörist sayısında artış olacağı değerlendirilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza ve geçici köy korucumuza acil şifalar temenni ediyoruz.”

ANKARA (İHA)