Bu haberi okumadan plan yapmayın

Bölgemiz, soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor.

  • 673
Bu haberi okumadan plan yapmayın
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meteorolojiden yapılan açıklamada; Halen, ılık ve yağışlı havanın etkisinde kalan bölgemiz, yarın akşam saatlerinden itibaren soğuk ve kar yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 4 ila 8 derece azalarak, normallerinin altına düşeceği kaydedildi.

Yarın bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimlerinin ise karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin edilirken rüzgârın, zamanla Kastamonu kıyı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden (poyraz) kuvvetli ve yer
yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-75 km/saat) eseceği bekleniyor.

Pazar günü bölge genelinin yağışlı geçeceği, yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgârın, Kastamonu kıyı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden (poyraz) kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği bekleniyor.

15.01.2018 Pazartesi günü; Bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin edilirken, 16.01.2018 Salı günü: Kastamonu, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle kar, Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde ise yağmur ve sağanak şeklinde olacağı bekleniyor.

Soğuk ve yağışlı havanın, Salı günü akşam saatlerinden sonra bölgemizi terk edeceği tahmin ediliyor.

Pazar, Pazartesi ve Salı günleri bölgemizin iç kesimlerinde beklenen kar yağışlarının ve sıcaklık düşüşlerinin, oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik uyarı ve raporların dikkatle takip edilmesi istendi.