CHP, Taşköprü'de Aşure Dağıttı

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Milletvekili adayları, Muharrem ayı nedeniyle Taşköprü'de vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

  • 297
CHP, Taşköprü'de Aşure Dağıttı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Kastamonu Milletvekili Adayları, 1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda CHP Kastamonu Milletvekili adayı Yılmaz Karakoç, CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı ve CHP Taşköprü İlçe Başkanı Ahmet Kesim, mübarek Muharrem ayı dolayısıyla Taşköprü’de vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

İlk olarak Germeç’te 1000 adet aşure dağıtan CHP heyeti, daha sonra Taşköprü Karasait Camii önünde 2 bin vatandaşa aşure ikramında bulundu. Muharrem ayının birlik ve beraberliği temsil ettiğini belirten CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Yılmaz Karakoç, “Öncelikle Muharrem ayının herkese hayırlar getirmesini diliyorum. CHP Olarak bu dönem inşallah Kastamonu’dan bir milletvekili çıkaracağız ve Kastamonuluların Ankara’daki sesi olacağız. Ve ilimizin sorunlarını TBMM’de masaya yumruğumuzu vurarak dile getireceğiz.

Kastamonu’nun sahibi yok ve sorunları çok. Aynı kişiler 13 yıldır iktidardalar ve Kastamonu’nun hali ortada. Ne çiftçiye bir destek ve ne işçiye bir destek var ne köylüye bir destek var. Biz CHP olarak özellikle orman köylülerinin vahidi denilen tek fiyat uygulamasına son vereceğiz. Orman köylüleri sigortalı olacak. Asgari ücret 1500 TL olacak. Mazot ise özellikle çiftçiye 1.80 TL olacak. Emekliye 2 maaş ikramiye vereceğiz. 7 Haziran’da kaynak yok diyen partiler şimdi bize yakın vaatlerde bulunuyorlar. Buda CHP’nin doğru yolda olduğunu ve önden gittiğini gösteriyor” dedi.

CHP adayı Karakoç daha sonra CHP İlçe Başkanı Ahmet Kesim ve partililerle esnaf ziyaretinde bulundu.

AKİF DOĞAN (İHA)