CHP'li Gürsoy'dan Mutlu ve Baltacı'ya sitem

Cide'de Cumhuriyet Halk Partisinin 37. Olağan Kongresi yoğun katılımla gerçekleştirildi. Kongre sonunda oyların fazlasını alan Mehmet Eren yeni ilçe başkanı olarak seçildi.

  • 562
CHP'li Gürsoy'dan Mutlu ve Baltacı'ya sitem
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cide Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Olağan 37. Kongresinde iki aday yarıştı. Mevcut ilçe başkanı Tanıl Gürsoy ile Mehmet Eren’in aday olduğu kongrede 104 delegenin 95’i sandığa giderek oyunu kullandı. Saat 17:00’de açılan sandıktan Mehmet Eren’e 50 Tanıl Gürsoy’a ise 44 oy çıktı. Kullanılan 1 oy ise geçersiz sayıldı. Bu sonuçla beraber Cide CHP’nin 2 yıllık başkanı Mehmet Eren oldu.

Cide Belediyesi Kültür Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilen kongre saat 11.00’de başladı. Her iki adayın söz alarak konuşma yaptığı kongreye ayrıca, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, İBB-İstanbul Personel Yönetim A.Ş. (İSPER) Danışmanı Mehmet Ali Özkan, Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Bartın CHP İl Başkanı Selim Karakaş, çevre ilçelerin ilçe başkanları ile delegeler katıldı.

Kongrede ayrıca, Milletvekili Hasan Baltacı, İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu ile Mehmet Ali Özkan birer konuşma yaparak adaylara başarı dilediler.

“Gürsoy’dan aktif siyaseti sonlandırdım paylaşımı”

Gerçekleştirilen 37. Kongre sonrası Cide CHP’nin önceki başkanı Tanıl Gürsoy sosyal medya hesabından peş peşe açıklamalarda bulundu.

Gürsoy, “Aktif siyaseti bırakma kararı aldım. Sade üye olarak demokrasi için elimden geleni yapacağım. Bu süreçte bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Umarım yollarımız bir gün buluşur. Hoşçakalın” dedi.

“Mutlu ve Baltacı’ya sitem etti”

Görev süresi içerisinde yaptığı başarılı çalışmalarla partisinin milletvekili çıkarması ve 15 yıl sonra Cide Belediyesinin alınmasında büyük emeği olduğu bilinen Tanıl Gürsoy, kongre sonrası kaybetmesinin nedenini Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu ve CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’nın diğer tarafı desteklemesine bağladı.

Gürsoy seçim sonrası yaptığı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kazanan Mehmet Eşref Mutlu ve Hasan Baltacı oldu. Kendilerini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

“Bazı partililer tepki gösterdi”

Partiye gönül veren bazı üyeler, uzun yıllar sonra gelen başarıda en büyük emeğin Tanıl Gürsoy’a ait olduğunu ifade ederek, özellikle Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu’ya tepki göstererek; “Tarafsız kalması gerekliydi. Bu gün Belediye Başkanı olduysa bunda en büyük katkının Tanıl Gürsoy ve yönetimi tarafından yapıldığı” ifade edildi. Bazı üyeler ise partiden istifa edeceklerini dile getirdiler.

Cide CHP’nin ilçe başkanı seçilen Mehmet Eren ise ilk açıklamasında, “Başa baş bir yarış oldu. Şimdiye kadar partimize verdiği destekten sonra Tanıl Gürsoy başkanımız ve yönetimine teşekkür ederim. Bundan sonraki süreçte de kendisini aramızda görmekten mutluluk ve onur duyacağız" sözlerine yer verdi.