Denizli'den Kastamonuspor Maçı Sonrası Açıklama

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, "Çok olağanüstü bir durumlar olmazsa Galatasaray'dan kimse ayrılmayacak, buna müsaade etmeyeceğim" dedi.

  • 1274
Denizli'den Kastamonuspor Maçı Sonrası Açıklama
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sarı-kırmızılılar, Ziraat Türkiye Kupası E Grubu son maçında, Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Kastamonuspor 1966’yı 4-1 ile geçti. Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu’nda Gaziantepspor ile karşılaşacak olan Galatasaray’da, maç sonrası yapılan basın toplantısında açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Mustafa Denizli, 4 golle ayrılmanın iyi olduğunu belirterek, “Bundan sonra artık eleme usulü devam edecek. Pazar akşamı da rakibimizi yine burada ağırlayacağız. Bu akşam oyunun belli bölümlerinde, özellikle tempolu kısımlarda çok gol pozisyonu oldu bizim için. Bu maçlarda daha az görev verebildiğim futbolcu arkadaşlarımı daha detaylı değerlendirme fırsatım oldu. Aramıza yeni katılan Linnes’i hem Akhisar hem de bu akşam değişik pozisyonlarda değerlendirmeyi amaçladım. Transfer yapamadığınız zaman kendi içinizden bazı alternatif pozisyonlarda görev yapacak futbolcu üretmek mecburiyetindesiniz. Kupa maçlarının yoğunluğu devam edecek. Zaten önümüzdeki ay da Avrupa’da mücadelemiz başlıyor. Bu akşamı hem 4 golle geçmek hem de pozisyonlar üretmemiz iyi oldu. Kastamonuspor bu gruba büyük renk kattı. Kağıt üzerinden kendinden iyi rakiplerle oynadı ve iyi maçlar çıkardı. Bu takımı kutlamak lazım” dedi.
Denizli, basında yer alan transfer haberleri ile ilgili, "Basında yer alan bazı transfer haberleri bizi biraz; rahatsız ediyor demeyeyim ama gerçekle hiçbir alakası yok. Bu konuda perşembe günü daha detaylı bir buluşmamız olacak sizlerle. Bu konuda ne yapmak istedik, bundan sonra neler yapılır onu değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

“ALTYAPIDAN TAKIMIMIZA KATILACAK BİR OYUNCU ŞU AN YOK”
Altyapı hakkında gelen bir soruyu da cevaplayan Denizli, altyapıdan şu aşamada gelecek bir futbolcu olmadığını belirterek, “Şu şamada altyapımızdan kadromuza gelip bu yıl itibariyle bizde görev yapacak genç oyuncu profiline sahip değiliz. Gençleri kupa maçlarında değerlendirmeye çalıştım. Bu akşam takımın özellikle Ankara maçından sonra bir arada olmasını istedim. Bu akşam itibariyle daha fazla ihtiyacımız vardı. Ben çalıştığım bütün takımlarda, özellikle bir teknik adamın kariyeri açısından önemli olan hadiselerden bir tanesi altyapıdan çıkarılacak oyunculardır. Altyapıda bir profilimiz olsa hiç şüpheniz olmasın. Takımda yerini bulur. Başarılı olanlar var ama o çizgiyle bu çizgi arasında farklar var. Müthiş bir gelişim göstermesi lazım. Şu anda devam ettiğimiz yolda bize katkı sağlayacak bir genç oyuncuya sahip değiliz” diye konuştu.

“YÖNETİMLE ARAMIZDA HİÇBİR İLETİŞİM SORUNU YOK”
Yönetimle arasında hiçbir iletişim sorunu olmadığını vurgulayan Denizli, “Tam tersi çok net bir iletişimimiz var. Benim bu dönem itibariyle ağırlıklı olarak düşündüğüm, takip ettiğim futbolcularla ilgili raporum yönetimde ve başkanımızda var. Transferde 3 tane birimiz aynı düşüncede olması, ancak o zaman gerçekleşebileceğini daha önce de söyledim. Benim bu yıl itibariyle, yani Ocak transferi döneminde öncelikle düşündüğüm transfer Martin Benitez’di. Çeşitli aşamalarda bir araya gelindi, bu dönemde transfer yapmak istediğimiz kulübün yöneticileri, düşündüğümüz fiyatın biraz üzerine çıktı. Bu aşamada UEFA ile ilgili durumumuz ortaya çıktı. Şimdi burada ben görev yaptığım sürece hem takımımı hem de kulübümü değerlendirmek mecburiyetindeyim. Başkanımızla saatlerce süren çalışmalar yaptık. Belli bir aşamaya geldik; birincisi ceza alma durumunda bahsediliyor ama bu net gerçekleşecek diye bir düşünce yok. Olasılıklardan bahsediyoruz. Bizi esas zorlayan konu UEFA’nın Galatasaray ile yaptığı, mali çerçevede uyum anlaşmasının hayata geçirilmesi. Bu çerçevede ağırlık kazandığı zaman, transfer konusunda kulübün kasasından çıkan parayı, bu konuda olumsuz etkileyeceğini biliyoruz” ifadelerini kullandı.

“BU TAKIMDAN KİMSE AYRILMAYACAK”
Burak Yılmaz konusuna da değinen Denizli, “Burak ile görüşmedim. İki hususun ön plana çıkması lazım. Burak’a ciddi bir teklif gelirse Burak benle de yönetimle de paylaşır. Geldi mi bilmiyorum. Bu konuda karar verecek olan ben ve yönetimdir, ağırlıklı olarak da benim. Takımımızın kadro yapısı ortadayken bu tür polemiklere girmek istiyorum. Net bir şekilde biz kadromuzu hem önümüzdeki yıla hem de bu yıl için hazırlamak durumundayken, böyle bir durumla karşılaştık. Çok olağanüstü bir durumlar olmazsa Galatasaray’dan kimse ayrılmayacak, buna müsaade etmeyeceğim. Transferler konusunda perşembe günü daha net konuşabilirim” açıklamalarında bulundu.

“ANKARA’DAKİ MAÇ BENİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI”
Denizli, Galatasaray’ın mücadelesinin devam edeceğini belirterek, “Benim Ocak ayında paylaştığım düşünceler; ilerde daha sağlıksız bir aşamayla karşılaşabilir miyiz. Daha olumsuz şartlar olur mu; ümit ediyorum kalmayacağız ama bütün bunları düşünmeden bu dönem önümüzdeki yılın kadrosunu Ocak’ta oluşturabilir miyiz diye düşündüm. Bunu yapacağız. Neticede her geçen yıl Galatasaray’ın kadrosu çok tecrübe sahibi oluyor ama neticede yaşlanan bir kadro oluyor. Buraya mutlaka taze kanlar sokmak durumundayız. Biz hiçbir şekilde bu mücadelenin gerisine düşmeyiz. Galatasaray’ın hedeflerin ne olduğunu herkesin bilmesi lazım. Galatasaray hedeflerini tutturamadığı yıllar dahi her konuda geriye düşmemesi lazım. Ankara maçı bu konuda beni çok rahatsız etti. Galatasaray tüm mücadelesine devam edecektir. Bu konuda Ankara maçındaki görüntü beni hayal kırıklığına uğrattı. Önümüzdeki günlerde çok ciddi çalışmalar yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu şartlar bizi Haziran’a kadar nasıl getirir bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

KAAN ÜLKER - MEHMET SELMAN BEKTAŞ (İHA)