Doç. Dr. Asker: İnternette Bir Sürü Yalan Yanlış Bilgi Var

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölüm Başkanı Doç. Dr. Murat Asker, internetteki her bilginin güvenilir olmadığını belirtti.

  • 594
Doç. Dr. Asker: İnternette Bir Sürü Yalan Yanlış Bilgi Var
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İNTERNETTE BİR SÜRÜ YALAN YANLIŞ BİLGİ VAR

- DOÇ. DR. MURAT ASKER: 
- “WİKİPEDİA DENİLEN ANSİKLOPEDİYE HERKESİN BİR ŞEYLER YAZABİLME YETKİSİ VAR. İNTERNETTE BİR SÜRÜ YALAN YANLIŞ BİLGİ BULUNUYOR”
- “MİCROSOFT’TAN EN ÇOK TÜRKİYE VE TÜRK POLİSİ BİLGİ ALMIŞTIR. BU DA ÜLKEMİZDE ÖZEL HAYATIN ENGELLENDİĞİNİN GÖSTERGESİDİR”

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölüm Başkanı Doç. Dr. Murat Asker, internetteki her bilginin güvenilir olmadığını belirterek, “İnternette bir sürü yalan yanlış bilgi bulunuyor” dedi. 
OMÜ Gençlik Topluluğu tarafından düzenlenen, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölüm Başkanı Doç. Dr. Murat Asker’in konuşmacı olarak davet edildiği, “Yeni Medya” konulu konferans, Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Doç. Dr. Murat Asker, “Alanda en aktif olarak kullandığımız araç olan sosyal medya konusu tüm dünyaca kabul edilmiş olup, ülkemizde de yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştır. Yeni açılan bu bölüm neredeyse her bölümle ve fakülteyle iç içedir. İletişim, radyo, televizyon, tasarım gazetecilik bölümleri başta olmak üzere mühendislik, hukuk, iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle de bağlantılıdır. Bölüm olarak Fatih projesi için TUBİTAK ile ortak çalışılmıştır. Microsoft’tan en çok Türkiye ve Türk polisi bilgi almıştır. Bu da ülkemizde özel hayatın engellendiğinin göstergesidir. Özel hayata saygı kısmında da yasal eksiklikler vardır” diye konuştu.
İnternetteki her bilginin güvenilir olmadığına da değinen Asker, “Wikipedia denilen ansiklopediye herkesin bir şeyler yazabilme yetkisi var. İnternette bir sürü yalan yanlış bilgi bulunuyor” şeklinde konuştu.
Konferans, günün anısına Gençlik Topluluğu Akademik Danışmanı Prof. Dr. Metin Eker tarafından, Doç. Dr. Murat Asker’e plaket verilmesi ile sona erdi. Konferansa, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Yılmaz, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.