Erkekler En Çok Saç Ekimi Yaptırıyor.

ERKEKLERDE EN SIK YAPTIĞIMIZ ESTETİK OPERASYON SAÇ EKİMİDİR

  • 715
Erkekler En Çok Saç Ekimi Yaptırıyor.
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ERKEKLER EN ÇOK SAÇ EKİMİ YAPTIRIYOR

FBM ESTETİK KLİNİĞİ SAHİBİ DOÇ. DR. HAYATİ AKBAŞ: 
-“TÜRKİYE’DE ESTETİK OPERASYONLAR AVRUPA’YA GÖRE EKONOMİK OLARAK KIYASLANDIĞINDA DA ÇOK UYGUN” 
- “ERKEKLERDE EN SIK YAPTIĞIMIZ ESTETİK OPERASYON SAÇ EKİMİDİR” 
- “SAÇ EKİMİNİN SONUÇLARI ÇOK İYİDİR” 
- “SAÇ EKİMİ AĞRILI BİR İŞLEM DEĞİLDİR” 
- “CİNSEL ORGAN ESTETİĞİ SON YILLARDA ÖNCEKİ YILLARA ORANLA ÖZELLİKLE KADINLAR ARASINDA ÇOK YAYGINLAŞTI”

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Doç. Dr. Hayati Akbaş, erkeklerde en sık yaptıkları estetik operasyonun saç ekimi olduğunu söyledi. 

Türkiye’nin estetik operasyonlar konusunda çok geliştiğini belirten FBM Estetik Kliniği sahibi Doç. Dr. Hayati Akbaş, “Türkiye’de saç ekimi ve estetik cerrahi konusunda özellikle çevre ülkeleri, Avrupa ülkeleri, Orta Doğu ülkelerine göre kıyaslandığında merkez ülkedir. Ancak saç ekimi konusunda deneyim, tecrübe, teknolojinin gelişmişliği ve yapılan işlemlerin hastanelerin girişimleri açısından örnek bir ülkeyiz. Ayrıca Türkiye’de estetik operasyonlar Avrupa’ya göre ekonomik olarak kıyaslandığında da çok uygundur” dedi.

Erkeklerde en önemli estetik problemin saç dökülmesi ve kellik sorunu olduğunu ifade eden Akbaş, “Erkeklerde en sık yaptığımız estetik operasyon saç ekimidir. Erkeklerin yaklaşık olarak normal orta yaş erkeklerin yüzde 50’sinde kellik ve saç dökülmesi sorunu var. Saç ekimi ihtiyacını bunların çok büyük bir kısmı hissederler. Saç ekimi, kişinin saçı dökülen insanın arka kısmından veya dökülmeyen kısımlardaki saçları tek tek alarak kel olan bölgelere transfer edilmesi işlemidir. Dolayısıyla ekilen saçlar kişinin kendi saçları olduğu için doku bunu çok iyi kabul eder ve ekilen saçlar ömür boyu dökülmez. Normal saçlar hangi özelliklere sahipse ektiğimiz saçlarda aynı özelliklere sahiptir. Saç ekiminde bugün en sıklıkla kullandığımız teknik FUE tekniğidir. Bu teknik dünyada en çok sıklıkla kullanılan tekniktir. FUE teknikte ameliyat yoktur. Tek tek özel mikro motorlarla alınan saç kökleri başın ön kısmında veya eksik olan bölgelere kök halinde transfer edilmesidir. Saç ekiminin sonuçları çok iyidir. Yüzde 95 ve 98’lere kadar varan bir memnuniyet oranı vardır. Saç ekiminden sonra memnuniyetsizlik olma oranı yok denecek kadar azdır. Yeter ki uygun koşullarda, uygun teknikle ve uygun insanlara bu ekim yapılsın. O zaman memnun olma oranı da yüzde 100’lere ulaşır. Saç ekimi ağrılı bir işlem değildir. Artık günümüzde uygulanan anestezi yardımı, anestezi desteğinin sayesinde lokal anestezi altında sedasyonlu ve hiçbir ağrı hissetmeden sıfır ağrı ile saç ekimi yapmak mümkündür” diye konuştu.
Ekilen saçların ilk 2 ay içersinde yeni bir dönüşüm geçireceğinin altını çizen Akbaş, “2 aydan sonra bir daha dökülmemek üzere kalıcı bir şekilde saçlar çıkar. 6 ay içersinde ekilen saçların yüzde 80’i, bir yıl içerisinde de tamamı çıkmış olur. Ekim yapıldıktan sonra genellikle bir haftalık süre, çalışanların normal işe başlamaları için yeterli bir süredir. Eğer bir insan kendi işinde çalışıyorsa, ekimden sonraki gün işinde çalışabilir. Ancak saç ekimi yapılan başımızı birkaç gün enfeksiyonlardan korumak için kapalı tuttuğumuzdan dolayı genellikle 5 ile 7 gün istirahat edilmesi ve ondan sonra da normal hayata adapte olması söz konusudur” şeklinde konuştu.

Cinsel organ estetiği de yaptıklarını belirten Akbaş, “Cinsel organ estetiği son yıllarda önceki yıllara oranla özellikle kadınlar arasında çok yaygınlaştı. Bu operasyonlar bizim açımızdan ve hastalar açısından zor bir operasyon değil. Hastalar günübirlik gelip, işlemlerini yaptırıp evlerine dönebiliyorlar” ifadelerini kullandı.