Evi Yanan 4 Çocuklu Aileye Devlet Sahip Çıktı

Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde bir hafta önce çıkan yangınla evleri yanan 4 çocuklu Yılmaz ailesine, devlet yardım elini uzattı.

  • 584
Evi Yanan 4 Çocuklu Aileye Devlet Sahip Çıktı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

19 Aralık 2015 tarihinde Hanönü ilçesinde çıkan yangında ikamet ettikleri evin yanarak kullanılmaz hale gelen Yılmaz ailesine, Kaymakamlık sahip çıktı. İlçe Kaymakamı Salih Çiğdem’in talimatıyla, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Birgül Yılmaz ve vakıf personeli, evi yanan ailenin durumunu yerinde inceledi. Yangın sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü misafirhanesine yerleştirilen aileye ilçe merkezinde bir daire tutuldu. Tutulan daireye ihtiyaç duyulan başta beyaz eşya olmak üzere yatak yorgan, halı, giyim ve gıda malzemeleri alınarak aileye teslim edildi.

Kaymakam Salih Çiğdem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Birgül Yılmaz ile birlikte yangında bütün eşyaları yanan Yılmaz ailesini ziyaret etti. Çiğdem, Aileyi teselli ederek yaşanan bu mağduriyet karşısında devletin imkânlarıyla gereken desteği sağlayacaklarını söyledi. Evleri yanan mağdur Yılmaz ailesine sahip çıkan Hanönü Kaymakamı Salih Çiğdem, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Kaymakamlık olarak her zaman vatandaşın yanında olduklarını söyledi. Yılmaz, "Bu ailemizin talihsiz bir durum sonucu evleri ve eşyaları tamamen yanarak kullanılamaz hale gelmiştir. Sosyal devlet olarak, her zaman vatandaşa hizmeti amaçlıyoruz. Bu çerçevede mağdur ailemize yardımda bulunduk. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak mağdur ailemize bir ev bulana kadar misafirhanede konuk ettik. İlçe merkezinde kiralanan bir dairenin 3 aylık kirasını peşin ödedik. Kiralanan dairenin eşyalarını alıp bütün ihtiyaçlarını giderdik" diye konuştu.

EMRE YILMAZ (İHA)