Gençlere dış ticaret eğitimi

Gençlere yönelik düzenlenen dış ticaret eğitimi başvurulara açıldı.

  • 1587
Gençlere dış ticaret eğitimi

Dünyada ve Türkiye'de artan ticaret hacmi nedeniyle firmaların dış ticaret alanında nitelikli personel ihtiyacını karşılamaya yönelik Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından düzenlenecek olan “Dış Ticaret Eğitimi” başvurulara açıldı.

Genç İstihdam teması kapsamında KUZKA tarafından düzenlenecek eğitimle, TR82 Bölgesi’nde (Kastamonu, Çankırı ve Sinop) faaliyet gösteren firmaların ulusal ve uluslararası alanda nitelikli personel ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Online ortamdan alınacak başvurularda eğitime katılacak öğrencilerin, Meslek Yüksek Okulu ya da lisans düzeyinde son sınıfta veya mezun durumda olmaları ve temel düzeyde İngilizce bilmeleri gerekiyor.

Yeterli başvurunun alınması durumunda Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde açılması planlanan eğitimlerin, eğitim süresi, yeri ve başlangıç tarihi gibi detaylar KUZKA tarafından başvurular sonrasında yapılacak aday belirleme sürecine müteakip katılımcılara duyurulacak.

Eğitime katılmak isteyen öğrenciler, KUZKA kurumsal internet sitesinden (www.kuzka.gov.tr) başvurularını gerçekleştirebilecek.