İlçenin temizliği kadınlardan soruluyor

Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde sokakların temizliğini kadınlar yapıyor.

  • 1428
İlçenin temizliği kadınlardan soruluyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde İŞKUR tarafından yürütülen ’Toplum Yararına Çalışma Programı Projesi’ dahilinde belediyeye alınan 15 temizlik işçisinden 6’sı kadın. Kadınlar, beldede çevre temizliği, düzenlemesi ile park bahçe temizliği yapıyor.

Belediyede 9 ay çalışacak 15 kişiden özellikle 6 bayan, çalışmaları ile tüm ilçeye örnek olurken, haftanın 5 günü yaşadıkları ilçeyi güzelleştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Bayanlar daha çok, çevre temizliği, park, bahçe, mezarlık temizliği ve düzenlemelerinde çalışırken, aile ekonomilerine katkı sağladıkları için mutlu olduklarını dile getirdiler.

Kadın temizlik işçilerinden Yeter Akdoğan (55) yaptığı açıklamada, “Ailemize destek olmaya çalışıyoruz. Çevremizi temizliyoruz. Temizlik personeli olarak görev yapıyoruz. Bu işi severek yapıyoruz, çevremizi temiz tutuyoruz. Herkesin çevresini temiz tutmasını istiyoruz, Ekmeğimizi taştan çıkartıyoruz” dedi.

Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar da “Kadın işçilerimiz hallerinden memnun. İlçemizin temizliği için uğraş veriyorlar. Ben de gururluyum, onlarda gururlu diye konuştu.