Ilgaz'daki bayrak tekrar dalgalandırıldı

TÜRKAV, Ilgaz doruğundaki bayrağı tekrar dalgalandırdı.

  • 1330
Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Ilgaz'daki bayrak tekrar dalgalandırıldı

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şubesi tarafından bugün Ilgaz Dağlarının 2 bin 587 metre ile en yüksek zirvesi olan Büyük Hacet Tepesi’ne bayrak asma etkinliği gerçekleştirildi.

Anlamlı etkinlik hakkında açıklama yapan TÜRKAV Kastamonu Şube Başkanı Kamil Çonkor, "TÜRKAV yönetiminden arkadaşlarla bugün zorlu bir yolculuk sonucu zirveye ulaşabildik. Son zamanlardaki yoğun yağışlar sebebiyle yollar bozulduğu için araçlarımızı yolda bırakarak yaklaşık 10 kilometrelik kısmı traktörle tırmandık.

Zirveye çıktığımızda yanımızda getirdiğimiz 4x6 ebadındaki büyük Türk bayrağını zirvede bulunan direğe astık.

Aslında bu önemli görevi bugüne kadar kendi imkanlarıyla Mehmet Sarıcıoğlu ve bir grup vatansever arkadaşı yerine getiriyordu. Mehmet Sarıcıoğlu şartların giderek zorlaşması nedeniyle artık bu işi bireysel olarak yapamayacağını, milli manevi değerlere sahip çıkan TÜRKAV tarafından yapılmasını istediğini tarafımıza iletti. Biz de memnuniyetle bu görevi kabul ederek hazırlıklarımızı yaptık ve bugün burada al bayrağımızı Ilgaz’ın zirvesinde dalgalandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mehmet Sarıcıoğlu büyüğümüze bugüne kadar başarıyla yerine getirdiği bu anlamlı vazife için teşekkür ederiz. Ayrıca yine zirvede bulunan ve çeşitli kaynaklarda Kastamonu Fethi için bölgeye gelen İl Gazi hazretlerine ait olduğu söylenen mezar başında da dua ettik.

TÜRKAV ailesi olarak milli ve manevi konularda hassas olmaya devam edeceğiz. Bu zor koşullarda bugün bizimle olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim." dedi.

Ilgaz'daki bayrak tekrar dalgalandırıldı
Ilgaz'daki bayrak tekrar dalgalandırıldı
Ilgaz'daki bayrak tekrar dalgalandırıldı