İşte Desteklenecek Başarılı Projeler

2016 Yılı DFD Programı Kapsamında Desteklenecek Başarılı Projeler Belli Oldu.

  • 356
İşte Desteklenecek Başarılı Projeler
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA)’nın ilan ettiği “2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı (DFD)” kapsamında başvurusu kabul edilen projelerin değerlendirme süreçleri tamamlanarak hibe almaya hak kazanan projeler belli oldu.

KUZKA’nın 01.02.2016 tarihinde ilan ettiği DFD programı kapsamında başvurusu alınan projelerin değerlendirilme süreci sona erdi.

DFD Programı için başvurusu alınan ve değerlendirme süreçleri sonunda başarılı bulunan ve Yönetim Kurulu’nun onayına sunulan projeler, KUZKA Yönetim Kurulu’nun 13 Nisan 2016 Çarşamba günü yapılan toplantısında ele alınarak onaylandı.

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinden KUZKA’ya sunulan toplam 13 projeden 7 proje başarılı bulunarak desteklenmeye hak kazandı. Program kapsamında Çankırı Valiliği’nin "Çankırı Kaya Tuzu ve Kaya Tuzundan Üretilen Objelerin Tanıtımı", Doğanyurt Belediyesi’nin “Doğanyurt Markalaşma Yolunda İlerliyor”, Sinop Valiliği’nin “Sinop Turizm Keşif Rehberinin Hazırlanması”, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nın “İstanbul ve Bursa' da İlimizi Tanıtalım, Kastamonu Turizmine Katkı Sağlayalım”, Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün “İstiklal Yolu Yürüyüşü”, Gerze Belediyesi’nin “Gerze CittaSlow Uyum Süreci” ve Sinop Belediyesi’nin “Sinop Marina Projesi Fizibilite Raporunun Hazırlanması” projeleri desteklenmeye değer bulundu.