'Kadim Şehir Taşköprü' kitabı yayımlandı

'Geçmişten Günümüze Kadim Şehir Taşköprü' kitabı yayımlandı.

  • 2366
'Kadim Şehir Taşköprü' kitabı yayımlandı

Taşköprü Belediyesi Kültür Müdürü Mehmet Tuğcu ve Lütfi Erkut Gültekin’in 3 yıllık çalışmanın neticesinde hazırladıkları “Geçmişten Günümüze Kadim Şehir Taşköprü” isimli eser Taşköprü Postası Gazetesi tarafından yayımlandı.

Taşköprü Postası Gazetesi tarafından yayın hayatına kazandırılan ve ilçenin tarihi, kültürü ve hafızasını günümüze derleyen çalışma 220 sayfa, içinde barındırdığı bilgiler yönüyle daha önceden benzer çalışma yapılmaması yönüyle de bir ilk niteliği taşıyor.

Önümüzdeki günlerde ilçede bulunan kırtasiyelerde ve Taşköprü Postası Gazetesi matbaasından kitapseverlerin bu kitaba ulaşabileceğini belirten Mehmet Tuğcu, “Birçok alanda ilklerin şehri olan Taşköprü’nün hafızasını günümüze taşıyan ve ilçemize karşı bir vefa çalışması olarak mesai arkadaşım ve abim Lütfü Gültekin ile bu eseri hazırlayarak yayın hayatına kazandırmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu eserin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal ve Belediye Başkanı Abdullah Çatal başta olmak üzere Taşköprü sivil toplum kuruluşu temsilcilerine ve maddi olarak desteklerini esirgemeyen sponsor firmalara teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

kadim şehir taşköprü