Kastamonu Belediyespor'da hedef ikinci kupa

Hentbol Kadınlar Süper Lig'de şampiyonluğa ulaşan Kastamonu Belediyespor, Türkiye Kupası'nı da kazanarak 2018-2019 sezonunu iki kupayla tamamlamayı hedefliyor.

  • 333
Kastamonu Belediyespor'da hedef ikinci kupa
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hentbol Kadınlar Süper Lig'de şampiyonluğa ulaşan Kastamonu Belediyespor'da hedef, Türkiye Kupası'nı da kazanıp, 2018-2019 sezonunu iki kupayla tamamlamak.

Geride kalan hafta ligin son maçında ağırladığı Polatlı Belediyespor'u 34-15 yenerek şampiyonluğunu ilan eden Kastamonu Belediyespor, Türkiye Kupası finalinde Eskişehir'de yapacağı Muratpaşa Belediyespor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Antrenör Hakan Günal yaptığı açıklamada, ligi şampiyon tamamlayarak önemli bir başarı yakaladıklarını söyledi.

İlk şampiyonluklarını 2 yıl önce kazandıklarını, bir yıllık aradan sonra ikinci şampiyonluklarına ulaştıklarını dile getiren Günal, "Kastamonu bir spor şehri, aynı zamanda hentbol şehri. Kadın hentbolunda lokomotif bir şehir oldu. Amacımız bu başarıları devam ettirmek." dedi.

Cumartesi günü önemli bir maça çıkacaklarını belirten Günal, "Önümüzde lig ikincisiyle oynayacağımız Türkiye Kupası final maçı var. Bu maçı da kazanıp Kastamonu'da şu ana kadar yapılmamış olanı gerçekleştirip, iki kupayla sezonu kapatmak istiyoruz." ifadesini kullandı.

Kastamonu'yu ülke çapında temsil ettiklerini vurgulayan Günal, hiçbir branşta bu seviyelere kolay gelinmediğine işaret etti.

Herhangi bir branşta bu seviyelere gelmenin en az 10 yıl sürdüğünü anlatan Günal, "Hentbol güzel bir spor ve önü açık. Kastamonu'yu takım sporlarında en üst ligde, Avrupa ve Türkiye çapında temsil ediyoruz. Umarım hentbolun önü kesilmez ve katlanarak gider." diye konuştu.

Aşçı: "İkinci kupayı da Kastamonu'ya getireceğiz"

Yardımcı antrenör Hüseyin Aşçı, şampiyonluğun verdiği rehaveti atlattıklarını dile getirerek, "Sporcuların şampiyon olduktan sonra toparlanmaları zor ama arkadaşlar bu işin ciddiyetinin farkında. İkinci kupayı da Kastamonu'ya getirmek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Sakatımız yok. Oyuncuların form durumları oldukça iyi. Sahaya tam kadro çıkmayı amaçlıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Sporculardan Yasemin Güler de Kastamonu'da üçüncü yılı olduğunu aktararak, "10 aylık çalışmamızın sonucunda emeklerimizin karşılığını alarak şampiyon olduk. Şampiyonluğun ardından yeni hedefe kilitlendik. Şimdiki hedefimiz Türkiye Kupası. Kupayı da alarak mutluluğumuzu taçlandırmak istiyoruz." şeklinde konuştu.