2 kişinin öldüğü yangında detaylar belli oldu

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesindeki yangında 3 ev tamamen yanarak kullanılamaz hale gelirken, 1 otomobilde yandı. 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişide yaralandı.

  • 2869
2 kişinin öldüğü yangında detaylar belli oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında üç ev tamamen yanarak kullanılamaz hale gelirken, bir otomobilde yandı. Yangında 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişide yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Pınarbaşı ilçesine bağlı Demirtaş köyünde Mevlüt ve Mustafa Yılmaz’ın ortak kullandığı evde, ilk belirlemelere göre elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın başladı. Kısa sürede büyüyen yangın, Raşit ve Süleyman Yılmaz kardeşlerin ortak kullandığı ev ile Sıtkı, Mehmet ve Tahir Yılmaz kardeşlere ait yazın kullandıkları eve sıçradı.

Pınarbaşı Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangına Ulus, Devrekani, Azdavay itfaiye ekipleri ile Pınarbaşı Orman İşletme Müdürlüğü arazözleri destek verdi.

Yangında Fatma Yılmaz (85) ile kızı Cemile Yılmaz (65) alevlerin arasında kalarak hayatlarını kaybetti. Mevlüt Yılmaz da yangında yaralandı. Yaralanan Yılmaz, olay yerine çağrılan 112 Acil Sağlık ekiplerince Pınarbaşı Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yangında şu an itibariyle 3 ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Ayrıca yangında bir otomobilde alevlerin arasında kalarak yandı.

Yangın yerinde incelemelerde bulunan Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar; “Saat 21.00 sıralarında ihbar aldığımızda yangın ekibimizle birlikte buraya intikal ettik. Demirtaş köyü Ahmetağa Mahallesine geldiğimizde 3 evin ve 1 otomobilin yandığını gördük. Maalesef 2 ev boş, 1 evde ise 5 kişi yaşıyor. Bu 5 kişinin yaşadığı evde zaten yangın çıkıyor. Evdeki 3 kişi kendilerini kurtarmış, bunlardan bir tanesinin vücudunda çeşitli yara bere izleri var. Ama maalesef 85 yaşındaki teyzemizle 65 yaşındaki kızı evde mahsur kalarak hayatlarını kaybettiler. İki can kaybı maalesef bizleri üzdü. Bunun yanı sıra üç ev ve bir otomobilde yandı. Devrekani, Seydiler, Ulus, Azdavay ve Pınarbaşı Belediyesi olarak yangına müdahale ettik ve şu anda kontrol altına alınmış durumda. Üzücü olan iki can kaybı. Henüz yangının neden çıktığı bilinmiyor. Evde yangından kendisini kurtaranlar henüz daha kendilerine gelemediler. Onlarında bu konuyla ilgili açık ve net bildikleri bir şey de yok” dedi.